Niektórzy ludzie po prostu nie potrafią się powstrzymać przed zakupami, jak tylko przekroczą próg sklepu kupują wszystko, co wpadnie w ich ręce. Nie da się ukryć, że w większości przypadków chodzi o kobiety, dla których wynalazek australijskiej firmy Credit Card Finder może okazać się wybawieniem.

Mowa tu o torebce nazywanej iBag, za pomocą której producent chciał zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy problem wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy. Z przeprowadzonych na lokalnym rynku badań wynikało bowiem, że 2/3 posiadaczy kart kredytowych wydaje za ich pomocą więcej niż 500 dolarów miesięcznie, a 45% regularnie nie spłaca całej kwoty.

Credit Card Finder zaprojektowało więc torebkę wykorzystującą GPS do kontrolowania zakupowego szału – ta zamyka się bowiem automatycznie w sytuacjach i czasie, kiedy najbardziej lubimy oddawać się zakupom. Co więcej, dostaniemy ostrzeżenie jak tylko zbliżymy się do ulubionego sklepu, a po wyciągnięciu portfela z torebki nasz partner (oczywiście wcześniej wskazany) zostanie o tym poinformowany za pomocą wiadomości sms.

Co ciekawe, jeśli zajdzie taka potrzeba, firma jest skłonna stworzyć również model dla mężczyzn – oba warianty wyceniono na 173 dolary. Chociaż z góry zastrzega, że metoda ta może nie skutkować u wszystkich …

ibag-arduino-purse-1