Francuski rząd, zaniepokojony coraz częstszymi doniesieniami o pojawianiu się niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) nad terytorium kraju, zdecydował się powołać do życia agencję G.E.I.P.A.N (Group d'Etudes et d'Informations Sur Les Phenomenes Aerospatiaux Non Identifies), której zadaniem będzie gromadzenie wszelakich informacji na temat niewyjaśnionych zjawisk występujących na niebie.

Według informacji Urzędu ds. Przestrzeni Lotniczej (CNES), zespół składa się z czterech głównych specjalistów lotnictwa i kilkunastu ekspertów z różnych dziedzin nauki. Co ciekawe, tylko w ciągu jednego dnia agencja dostaje do analizy przynajmniej dwa przypadki pojawienia się UFO, co oznacza, że jej powołanie miało sens.

swediefeffefeffufo

Eksperci jednak nie wypowiadają się na pytania dotyczące informacji o obcych odwiedzających naszą planetę. Niedawno informowaliśmy Was o śledztwie, które prowadził rząd, na wieści o pojawieniu się niezidentyfikowanych obiektów latających nad kilkunastoma elektrowniami atomowymi rozsianymi po całej Francji. Do chwili obecnej nie wiadomo czym mogły być te obiekty, chociaż początkowo uważano, że były to drony.