Słynne na cały świat erotyczne lalki RealDoll, które można spersonalizować pod swój, nawet najbardziej ekscentryczny gust, za chwilę otrzymają sztuczną inteligencję. Od 1996 roku firma założona i prowadzona przez McMullena sprzedała aż 5 tysięcy lalek.

Ceny luksusowych gadżetów dla entuzjastów szeroko pojętej erotyki, wahały się od 5 do 10 tysięcy dolarów za sztukę, w zależności, jakie klient zażyczył sobie modyfikacje.

Świat jednak nie stoi w miejscu, ludzie mają coraz większe potrzeby, a technologia daje już naprawdę duże możliwości, więc producent zdecydował się znacząco ulepszyć lalki, wyposażając je w sztuczną inteligencję.

W nowy projekt o nazwie Realbotix zaangażowani zostali inżynierowie z firmy Hanson Robotics, który znani są z produkcji zaawansowanych robotów humanoidalnych.

Ich zadaniem będzie przygotowanie lalki potrafiącej prowadzić prostą konwersację i zdolną do wykonania określonych przez klienta czynności.

Entuzjaści lalki RealDoll, a teraz Realbotix, będą mogli liczyć na to, że humanoidalny gadżet, leżąc w łóżku, będzie w stanie rozmawiać, poruszać kończynami, ustami, językiem, oczami i powiekami.

Podstawową wersję lalki będzie można nabyć już za dwa lata za 30 tysięcy dolarów, natomiast spersonalizowaną za grubo ponad 60 tysięcy dolarów.