Dzisiejszy wieczór zapowiada się wyjątkowo gorąco, a to dlatego, że rozegrane zostaną w naszym kraju Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które są najbardziej karkołomną imprezą w tej dyscyplinie. Co więcej, po raz pierwszy w historii będziemy organizatorami tak prestiżowego turnieju w świecie szczypiorniaka.

Mecze odbędą się na czterech obiektach: w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, w Hali Stulecia we Wrocławiu, w katowickim Spodku i na nowo wybudowanej hali Kraków Arena. Polacy jeszcze nigdy nie stanęli na podium, być może tym razem się uda, za co trzymamy kciuki.

ahb57f9bf3s4yyeefzndcm5gwee6278oie

Zestawienie grup

Grupa A (Kraków - Tauron Arena): Polska, Serbia, Francja, Macedonia

Grupa B (Katowice - Spodek): Chorwacja, Białoruś, Islandia, Norwegia

Grupa C (Wrocław - Hala Stulecia): Hiszpania, Niemcy, Szwecja, Słowenia

Grupa D (Gdańsk/Sopot - Ergo Arena): Węgry, Czarnogóra, Dania, Rosja.

imaggeiplpifremv4ge3

Do dalszych rozgrywek awansują po trzy zwycięskie zespoły ze spotkań rozegranych między sobą. Drużyny z grup A i B utworzą grupę I, a z grup C i D stworzą grupę II. Mecze grupy I odbędą się w Krakowie, zaś grupy II we Wrocławiu.

Do półfinałów awansują po dwa zwycięskie zespoły. 29 stycznia w Kraków Arenie w półfinałach mistrzostw Europy zwycięzca grupy I zagra z drugim zespołem grupy II, a najlepsza drużyna grupy II z drugą ekipą grupy I. 31 stycznia zwycięzcy z tych spotkań zmierzą się w finale, zaś przegrani w pojedynku o brąz. Drużyny z miejsc trzecich i czwartych grup I i II zagrają we Wrocławiu odpowiednio o miejsca 5. i 7.

Wszystkie mecze możecie oglądać na żywo w IPLI (więcej informacji znajdziecie tutaj).

Korzystając z aplikacji IPLA czy to na smartfonach, tabletach (Android/iOS) czy w przeglądarce, można oglądać relację na żywo w jakości HD z funkcją TimeShift, która pozwala cofnąć obraz nawet o 5h do tyłu. Z telewizją internetową nie przegapisz żadnej akcji i będziesz mógł przeanalizować każde zagranie lub faul. Dostęp do pojedynczego meczu został wyceniony na 4,90 PLN, ale z myślą o kibicach piłki ręcznej udostępniony został pakiet kosztujący 14,90 PLN, który daje dostęp do wszystkich spotkań Mistrzostw Europy rozgrywanych od 15 do 31 stycznia.

Abonenci Cyfrowego Polsatu oraz operatora Plus GSM mogą uzyskać dostęp do transmisji za darmo. Pełny spis transmisji w IPLA znajdziecie na tej stronie.