W naszym kraju torów wyścigowych z prawdziwego zdarzenia, na których miłośnicy samochodów i motocykli mogliby rozładować ogromne pokłady swojej energii i przy tym zaprezentować umiejętności, niestety jest jak na lekarstwo.

Sytuację na pewno poprawi nowa, bardzo ciekawa inwestycja powstająca właśnie na obszarze starego lotniska w Kamieniu Śląskim obok Opola. Mówimy tutaj o dużym torze wyścigowym, którym będzie można się pochwalić.

Ma on mieć 3,7 kilometra długości, 12 metrów szerokości i 15 zakrętów. Co najlepsze, obiekt ten ma być oddany do użytku już jesienią bieżącego roku.

vfullfeffetpoflfotywufkfm5f Nowy tor wyścigowy w Poznaniu.

W świecie sportu samochodowego i motocyklowego, lotnisko w Kamieniu Śląskim jest dobrze znane, gdyż wielokrotnie było wykorzystywane pod najróżniejsze eventy motoryzacyjne, w tym szkolenia, imprezy sportowe i trackday’e. Teraz miejsce to na stałe zapisze się w kalendarzu doniosłych wydarzeń.

Inwestorem jest powstała w zeszłym roku spółka Tor Kamień Śląski. Informuje ona, że na prace remontowo-modernizacyjne przeznaczono blisko 30 milionów złotych.