Druga część kultowego filmu "Powrót do przyszłości", w którym Marty, Doc i Jennifer przenoszą się do przyszłości, a mianowicie do 21 października 2015 roku, wszystkim kojarzy się z jednym gadżetem. Tak, oczywiście są to kosmiczne, samowiążące się buty Nike Air Mag, które tuż po wyjściu z DeLorean'a włożył filmowy Marty McFly, czyli Michael J. Fox.

Nike zapowiedziało, że pokaże prawdziwe Air Magi 21 października 2015 roku, i swojej obietnicy dotrzymało. Jednak buty te nigdy nie będą dostępne dla wszystkich, więc nie dziwi fakt, że od dawna czekamy na adaptację tej kosmiczne technologii w zwykłych butach.

Ten moment właśnie nadszedł. Otóż Nike zaprezentowało swój nowy model naprawdę odjechanych butów. Nazywają się Hyperadapt 1.0, świecą jak lampki na choince i, co najważniejsze, wiążą się same! Nike zapewnia, że ujrzymy je na nogach testerów z programu Nike+ już 1 kwietnia, i bynajmniej nie będą one primaaprilisowym żartem.

Hyperadapt nie ma tradycyjnych sznurówek, bowiem wyposażono go w system, który po włożeniu stopy do buta wyczuwa czy kładziemy nacisk na piętę, czy też śródstopie. Wtedy też uruchamiają się naciągi, które odpowiednio dopasują ułożenie przyszwy wraz z językiem i zabezpieczą stopę przed wypadnięciem z buta.

Oczywiście wiązanie można poluźnić lub zacieśnić, w tym przypadku trzeba nacisnąć przyciski "plus" i "minus" znajdujące się po lewej stronie butów, czyli podobnie jak ma to miejsce w pokazanych w ubiegłym roku Air Magach.

Docelowo system ma być na tyle czuły, aby możliwe stały się mikroregulacje w czasie rzeczywistym, aby mogły się one idealnie dopasować do ich użytkownika. Cały elektroniczny system wymaga baterii, więc nie obejdzie się bez ich ładowania. Jednak producent zapewnia, że nie będziemy musieli o tym pamiętać częściej, niż raz na dwa tygodnie.

Póki co nie jest znana cena butów z serii Hyperadapt 1.0, ale pewne jest, że pojawią się one w trzech wariantach kolorystycznych, a mianowicie czarny, białym i szarym. Na powyższym filmie możecie zobaczyć, jak pięknie prezentują się buty, które będą świetnym uzupełnieniem linii odzieży idealnie dopasowującej się do użytkowników.