W Polsce trwa zagorzała dyskusja zwolenników aborcji z jej przeciwnikami, która toczy się na wielu płaszczyznach tego bardzo skomplikowanego dla wielu tematu. Najnowsze odkrycie dokonane przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie może stać się potężnym orężem w walce dla przeciwników zabijania nienarodzonych dzieci.

Kardiolodzy podjęli próby sprawdzenia, w którym dniu od zapłodnienia zaczyna bić serce dziecka. Okazuje się, że już w 16 dniu, a nie jak wcześniej uznawano 21 dniu.

imagecjfif6tyuhjhpo7777725 Tak wygląda dziecko w 6 tygodniu po zapłodnieniu.

Jako że serce jest najważniejszym mięśniem w organizmie człowieka, od którego zależne są praktycznie wszystkie kluczowe narządy w organizmie, to właśnie początek jego pracy oznacza, że mamy do czynienia z żywym człowiekiem.

Odkrycie Brytyjczyków posłuży zainicjowaniu nowych, bardziej zaawansowanych badań dotyczących kardiologii dziecięcej i leczenia nienarodzonych dzieci. Dzięki niemu lekarze będą mogli zwiększyć możliwości leczenia chorób serca jeszcze w łonie matki, co sprawi, że będą one miały większe szanse na przeżycie.