Rynek aparatów cyfrowych maleje z roku na rok, ale firma Canon ma sporo pomysłów na to, jak przetrwać w świecie opanowanym przez smartfony. Znany producent zamierza w przyszłym roku wystrzelić na orbitę okołoziemską miniaturowego satelitę, który wyposażony byłby w system obrazowania bazujący na najnowszej lustrzance EOS 5D Mark IV.

Moduł o rozmiarach 85 x 50 x 50 cm i wadze 65 kilogramów okrążać będzie Ziemię 15 razy dziennie, na wysokości 500 kilometrów. Urządzenie będzie wykonywała niesamowite zdjęcia o rozdzielczości i piksel na 1 metr, co oznacza, że będą one mogły być wykorzystywane w branży reklamowej, rolniczej, badaniach rynku, wywiadzie terenowym i systemach zapobiegania katastrofom.

pasaddwdena_aedwwwwdwd

Firma już szacuje, że do roku 2020 zarobi na nim przynajmniej 480 milionów dolarów. Wystrzelenie satelity nastąpi w marcu przyszłego roku. Zajmie się tym Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych. Gdy moduł znajdzie się już na orbicie, jego testy będą trwały przez dwa lata, po czym rozpocznie on swoją normalną pracę.