Nokia, po dobiegnięciu końca zakazów wiążących ją na mocy umowy zawartej z Microsoftem, w grudniu powróciła na rynek telefonów komórkowych z podstawowym modelem 150. Teraz w końcu zaprezentowała to, na co czekaliśmy, czyli nowy smartfon.

Smartfon ten, który nazwany został Nokia 6, produkowany jest przez firmę HMD Global, a w jego wnętrzu znajdziemy 5.5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, Snapdragona 430, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci na dane, aparat o matrycy 16 MPix z autofokusem z detekcją fazy, frontową kamerkę 8 MPix, metalową obudowę i czytnik odcisków palca, podwójny wzmacniacz audio oraz Androida w wersji Nougat (7.0).

Słuchawka ta kosztować ma na rynku chińskim - z myślą o nim została bowiem stworzona - 1699 juanów, a więc równowartość około tysiąca złotych - a więc dość uczciwie za smartfon z półki średniej/wyższej.

Kolejnych smartfonów od Nokii/HMD Global spodziewać się mamy na początku bieżącego roku. Czekamy zatem czym Nokia nas zaskoczy - czy będzie w stanie dobrze wykorzystać swoją bezcenną markę aby odebrać trochę rynku Samsungowi, LG czy Apple czy też może okaże się to ostatni rozdział w historii tej firmy na rynku elektroniki użytkowej.

Źródło/Zdj.: HMD Global/Nokia