Firma kosmetyczna Maybelline kilka dni temu ruszyła z kampanią promocyjną nowej linii kosmetyków, której twarzą stał się, po raz pierwszy w historii firmy, mężczyzna. Jest nim Manny Gutierrez, znany w sieci YouTuber, który przygotowuje filmowe poradniki makijażu.

Kampania natychmiast wywołała falę kontrowersji na całym świecie. Jeśli śledzicie GeekWeek.pl, to na pewno wiecie, że u nas stało się podobnie, co możecie zobaczyć po komentarzach w newsie informującym o tej kampanii.

image32ddldomyblli45

Ten mający 25 lat tzw. "beauty boy" publikuje w internecie filmowe poradniki makijażu, które oglądane są przez miliony subskrybentów. Fascynacja Mannyego makijażem zaczęła się w dzieciństwie, gdy obserwował matkę szykującą się do pracy i jej przemianę pod wpływem nakładanego makijażu.

Później postanowił sam spróbować i wyszło mu na tyle dobrze, że postanowił wykorzystać swój talent, udzielając się na serwisach społecznościowych. Obecnie ma 3 miliony obserwatorów na Instagramie i 2 miliony subskrybentów na YouTubie. Teraz stał się niezwykle kontrowersyjną twarzą Maybelline.

imagefmigngnyorkgl4544 Fot. Instagram - https://www.instagram.com/mannymua733.

Cała akcja jednej z największych i najbardziej znanych firm kosmetycznych, rozeszła się po globalnej sieci lotem błyskawicy. Natychmiast pojawiło się tysiące komentarzy głównie pozostawionych przez kobiety, które obrzydził umalowany Manny.

image32ddldomyblli453

Cała akcja przerodziła się w falę hejtu pod adresem Maybelline, zniewieściałych facetów, ruchów LGBT i aktualnych trendów panujących w mainstreamie.

image32ddldomyblli45334

image32ddldomyblli453341x1

image32ddldomyblli453341x4

Wiele kobiet stanowczo oświadczyło, że nie tylko chce oglądać wyłącznie prawdziwych mężczyzn, ale za to, co zrobiło Maybelline, już nigdy nie kupią produktów tej firmy, bo są oburzone i zniesmaczone ich pomysłami.

image32ddldomyblli453341

image32ddldomyblli453341x2

Oberwało się też politykom, organizacjom walczącym z przejawami rasizmu, o prawa człowieka czy tolerancję, a także wszystkim tym, którzy przejawiają lewicowo-liberalne podejście do świata.

image32ddldomyblli453341x3

image32ddldomyblli4533

Jako dziennikarz powinienem powstrzymać się od wyrażania swojej subiektywnej oceny tej akcji. Setki komentarzy naszych stałych użytkowników po prostu mówią same za siebie. A jakie jest Wasze zdanie odnośnie pomysłu Maybelline?