Bardzo ciekawie zapowiadająca się gra Platinum Games, którą ogłoszono w 2014 roku - Scalebound została skasowana przez Microsoft.  Ta dość oryginalna produkcja action RPG, gdzie główny bohater posiadał własnego smoka powstawała na wyłączność dla Xboxa One.

W wydanym oświadczeniu Microsoft podaje:

Po starannym rozważeniu, Microsoft Studios zdecydowało się zakończyć produkcję Scalebound. Ciężko pracujemy, by zapewnić naszym fanom niesamowite zestawienie gier w tym roku, z Halo Wars 2, Crackdown 2, State of Decay 2, Sea of Thieves i wieloma innymi, świetnymi doświadczeniami”.

Gigant z Redmond nie podał konkretnych powodów stojących za tą decyzją, ale źródła Eurogamera wspominają o ciężkim procesie produkcji, który był szczególnie uciążliwy w 2016 roku. Ten podobno tak mocno dawał się we znaki twórcom, że kilku starszych deweloperów „zmuszonych” było wziąć miesiąc urlopu, by od niego odpocząć, a kiedy wrócili do pracy, opóźnienia były jeszcze większe. Po tym jak nie udało się dotrzymać kilku terminów, a do tego ujawniły się problemy z silnikiem, zdecydowano się skasować ten projekt.

Nie wiadomo, czy Platinum Games zamierza wskrzeszać Scalebound z jakimś innym wydawcą lub też samemu sfinansować prace, ale jak na razie nic na to nie wskazuje. Gra zapowiadała się jako jeden z ciekawszych tytułów na konsolową  wyłączność na Xbox One w tym roku, a tych nie widać na horyzoncie tak wiele.