Przerażające zjawisko ujrzeli mieszkańcy miasta Kitwe w północno-środkowej Zambii w Afryce. Na niebie na całe 30 minut pojawiła się postać, która wywołała panikę.

zj3 Oryginale zdjęcie wykonane w Zambii.

Dzieci nie miały wątpliwości, co widziały. Postać do złudzenia przypominała owianych złą sławą Dementorów, czyli obrzydliwe stwory znane z filmów o Harrym Potterze.

zj1 Dementorzy znani z filmów o Harrym Potterze.

Miejscowe media od razu okrzyknęły postać manifestacją boga lub kosmitów. Fenomen pozostawał niewyjaśniony aż do momentu, gdy w sieci pojawiły się zdjęcia identycznego latawca autorstwa Martina Lestera. Wtedy pojawiło się podejrzenie, że to jego dzieło.

zj2 Oryginale zdjęcie wykonane w Zambii.

Latawiec nazwany "Człowiek-Duch" wykonany został z bardzo lekkiego, poddającego się sile wiatru płótna nylonowego, z którego najczęściej wyrabiane są żagle na żaglówki.

Zdjęcie, które wygląda na zrobione smartfonem okazuje się być sfabrykowane, ponieważ na oryginalnej fotografii widoczne są niewielkie białe linki, za pomocą których przerażający latawiec utrzymywał się w powietrzu, zaś na zdjęciu, które obiegło media, zostały one wymazane.

Fotograf Martin Lester nie przyznał się do całej akcji. Być może dopiero za jakiś czas o nim usłyszymy.

Źródło: The Sun / Fot. The Sun