Kilka lat temu Kim Dzong Un otworzył specjalną stronę internetową i uruchomił biuro podróży, dzięki któremu łatwiej można przyjechać i pozwiedzać stolicę Korei Północnej (zobaczcie tutaj). Teraz władze poszły jeszcze dalej i pozwoliły przenieść najważniejsze atrakcje turystyczne Pjongjangu do świata wirtualnej rzeczywistości.

Z pewnością dla wielu wirtualnych podróżników pochodzących z najróżniejszych zakątków naszej planety będzie to wspaniała wiadomość, gdyż pomimo faktu coraz większego otwierania się na świat, wciąż bezustannie jest to najbardziej tajemniczy kraj.

Dzięki projektowi SceneThere, na filmach wykonanych w technologii sferycznej (360 stopni) można zobaczyć codzienne życie mieszkańców stolicy i pozwiedzać najciekawsze miejsca, w ogóle nie wychodząc z domu, a jednocześnie mieć wrażenie, jakby się tam było naprawdę.

Zwiedzać możecie rozglądając się na boki z użyciem myszki i klikając na niebieskie kółka.

Jeśli macie gogle od Oculusa, to możecie pobrać aplikację na nie już teraz i pozwiedzać nie tylko Koreę Północną, ale wiele innych ciekawych miejsc na świecie (zobaczcie tutaj), a jeśli nie macie, to skorzystajcie z filmu powyżej.

Źródło: SceneThere / SceneThere