Polscy studenci Politechniki Łódzkiej z zespołu Lodz Solar Team zbudowali i zaprezentowali w ubiegłe wakacje nowy model solarnego bolidu o nazwie Eagle Two, którym zamierzali przejechać Kraj Kangurów i wygrać prestiżowe wyścigi Bridgestone World Solar Challenge 2017.

Impreza już się zakończyła, a Polacy po raz trzeci udowodnili, że Polak potrafi! Pomimo niesprzyjającej pogody, silnej konkurencji i licznych trudności udało im się dotrzeć na metę w mieście Adelaide.

Polacy przejechali 4496 osobokilometrów i z dumą mogą się pochwalić ustanowieniem dwukrotnie lepszego wyniku w porównaniu do tego sprzed dwóch lat. Dodatkowo uzyskali 80 procent punktów, co pozwoliło im zająć 5 miejsce w całej stawce w teście praktyczności solarnego bolidu. Do bagażnika futurystycznego pojazdu zmieścił się nawet rower i fotelik dla dzieci.

Studenci i wszystkie osoby zaangażowane w projekt, nie zamierzają teraz spocząć na laurach i już zaczęli przygotowywać się do nowych wyścigów solarnych maszyn Bridgestone World Solar Challenge, które odbędą się już za rok.

22713139_742fef679902598272_898693f Polski Orzełek pędzi przez Kraj Kangurów. Fot. Lodz Solar Team.

Przypominamy, że nowy solarny bolid studentów Politechniki Łódzkiej mógł powstać nie tylko dzięki sponsorom, ale przede wszystkim dzięki Wam, ludziom, którzy wspierali cały projekt w akcji na serwisie PolakPotrafi. Koniecznie zobaczcie fajny filmik zwieńczający cały ten wspaniały wyścig w Kraju Kangurów.

Źródło: Lodz Solar Team/Facebook / Fot. Lodz Solar Team