Rozwój technologii Hyperloop, czyli kolei próżniowej przyszłości, postępuje w szybkim tempie. Grupy inżynierów z całego świata pracują nad systemem napędowym kapsuł, w różnych krajach tworzone są odcinki testowe, na ukończeniu jest pełnowymiarowa kapsuła, a w projekty inwestują najbardziej znani wizjonerzy świata biznesu (zobaczcie tutaj).

Ten futurystyczny środek transportu może powstać również w Polsce. Nad jego realizacją pracuje w naszym kraju zespół Hyper Poland, składający się z 25 ambitnych, młodych inżynierów z Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej.

Poinformowali oni niedawno, że chcą wybudować tor testowy kolei Hyperloop w Polsce (zobaczcie tutaj). Tor powstanie przy udziale Instytutu Kolejnictwa. Na tym etapie prac jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie powstanie odcinek testowy. Najpierw naukowcy muszą przygotować studium wykonalności projektu.

Zaangażowanie w rozwój technologii kolei przyszłości Instytutu Kolejnictwa, czyli organizacji mającej 65 lat doświadczenia w obszarze transportu kolejowego, to bardzo ważne wydarzenie. Oznacza to, że w projekt włączą się najwięksi krajowi specjaliści z branży, co na pewno przyspieszy postęp prac.

imagrweeehyppolfnfk56ge42

Firma Virgin Hyperloop One jakiś czas temu zaprezentowała możliwą trasę kolei przyszłości w naszym kraju. Miałaby ona ciągnąć się przez 415 kilometrów i połączyć Warszawę z Wrocławiem (zobaczcie tutaj).

Tymczasem Hyper Poland odnosi sukcesy w realizacji swojego projektu. Zespół właśnie zakwalifikował się do StartUp Europe Awards 2017, nagrody zainicjowanej przez European Commission and Finnova.

Jednak, aby nasi mogli przejść do kolejnego etapu, potrzebne jest Wasze wsparcie. Co musicie zrobić? To proste! Wejdźcie na tę witrynę: https://goo.gl/UKm4vC, podajcie Wasz adres mailowy (bez imienia i nazwiska), wybierzcie kategorię "Green" i oddajcie głos na "Hyper Poland". Termin głosowania upływa 30 listopada o godzinie 18:00.

Nie zastanawiajcie się długo. Po prostu dajcie Polsce szansę na zaistnienie w świecie realizacji rewolucyjnych projektów, które usprawnią podróżowanie po całym świecie.

Źródło: Hyper Poland/Facebook / Fot. Twitter