Ostatnimi czasy mediami co chwilę wstrząsają coraz to nowe afery związane z molestowaniem seksualnym czy pedofilią. Wszystko zaczęło się od ujawnienia tego typu procederów w Hollywood, w które zamieszane były/są słynne gwiazdy filmowe i producenci. Okazuje się jednak, że jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej i największe skandale seksualne ujrzą światło dzienne dopiero niebawem.

Według najnowszej ankiety firmy First Round Capital aż 78 procent kobiet na dzień działających w świecie najnowocześniejszych technologii stało się ofiarami molestowania w miejscu pracy lub zna osoby, którym się to przytrafiło. Ale to nie wszystko. 70 procent kobiet jest pewna, że skala tego procederu jest o wiele większa, niż prezentują to media.

Jeśli myślicie, że ten proceder dotyczy tylko kobiet, to jesteście w wielkim błędzie. Aż 48 procent mężczyzn ze świata technologii zadeklarowało, że było molestowanych przez innych mężczyzn czy kobiety.

isefofktechgogi56eemage51w

Dane te po prostu przerażają i pozwalają uświadomić, jak ogromny jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w prężnie działających firmach i rozwijających się startupach na całym świecie.

Według ankiety, pomysłem kobiet na ograniczenie tego zjawiska jest zwiększenie liczby kobiet w zespołach pracowniczych, zasiadających na wyższych stanowiskach i założycielek. Tymczasem mężczyźni panaceum na te problemy dopatrują się w organizacjach specjalnych szkoleń dotyczących wrażliwości, moralności i etyki w miejscu pracy.

Źródło: SiliconBeat / Fot. Pexels