SpaceX kazało nam długo czekać, ale wreszcie opublikowało piękne, dobrej jakości zdjęcia Falcona Heavy stojącego na słynnej platformie LC-39A, z której ma wystartować w kosmos jeszcze w tym miesiącu.

Falcon Heavy Demo Mission

Na profilu firmy na serwisie Flickr zostały opublikowane cztery zdjęcia, ale tak naprawdę są to dwa, a kolejne dwa są ich powiększeniem. Możemy zobaczyć na nich "Ciężkiego" w pełnej krasie podczas dnia i wieczorem. Z kolei na Instagramie pojawił się film, na którym możemy zobaczyć najpotężniejszą rakietę SpaceX z widoku z lotu ptaka.

Falcon Heavy Demo Mission

Przypomnijmy, że w stopniu ładunkowym w kosmos ma polecieć czerwony Roadster pierwszej generacji (zobaczcie tutaj), czyli elektryczny sportowiec od Tesli. W ubiegłym roku doczekał się on swojego niezwykle szybkiego następcy (zobaczcie tutaj). Ma on pojawić się na ulicach za 2 lata.

Według Elona Muska, czerwony samochód poleci w kierunku Czerwonej Planety, gdzie ma stać się kapsułą czasu i przetrwać miliony lat. Tymczasem zobaczcie testową wersję Falcona Heavy na zdjęciach.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Flickr / Fot. SpaceX/Flickr