Nie ma chyba osoby na świecie, która nie kojarzyłaby charakterystycznych kolorowych, plastikowych klocków LEGO. Duński producent od lat poszukiwał bardziej ekologicznego materiału, którym dałoby się plastik zastąpić i ostatnio materiał taki udało mu się znaleźć.

Producent poinformował, że już ruszyła produkcja nowej serii klocków - na razie będą to elementy zielone takie jak liście, krzaki i drzewa, a będą one całkowicie unikalne, bo mają zostać wykonane z naturalnego odpowiednika polietylenu, który produkowany ma być z trzciny cukrowej.

Nowy plastik ma być wytrzymały, a jednocześnie dość elastyczny, a ma on przy tym spełniać rygorystyczne normy, jakim LEGO poddaje wszystkie swoje produkty - klienci mają wręcz nie zauważać różnicy między nowym, ekologicznym polietylenem, a jego klasyczną wersją.

Duńska firma powoli, małymi krokami chce zmierzać do pełni ekologii, lecz na to trzeba będzie jeszcze poczekać - do roku 2030 chce ona wykorzystywać we wszystkich swoich opakowaniach tylko "zielone" materiały.

Źródło/Zdj.: LEGO