Elon Musk opublikował na swoim koncie na Instagramie filmik nakręcony we wnętrzu podziemnego tunelu, który buduje jego firma The Boring Company obok siedziby SpaceX w Los Angeles. Możemy na nim zobaczyć tunel, robotników i maszynę drążącą o nazwie The Godot. Tunel ma długość kilkaset metrów, ale docelowo ma mieć 3,2 kilometra.

Musk chce z jego pomocą sprawdzić, czy przeniesienie transportu pod ziemię ma sens i rzeczywiście uwolni metropolię od problemu korków. Otwarcie tunelu dla ruchu miejskiego ma nastąpić jeszcze w tym roku. Pojazdy będą w nim przemieszczały się na specjalnych platformach z prędkością do 240 km/h. Co ważne, przejazdy testowe będą darmowe. Firma oczekuje w tej chwili na ostatnie zatwierdzenia przez urząd regulacyjny.

Jakiś czas temu Musk zapowiedział, że chociaż tunele będą głównie przeznaczone dla ruchu pojazdów, to jednak pierwszeństwo nad nimi będą mieli rowerzyści i piesi. Cena biletu za szybkie przejazdy ma wynosić mniej od biletu autobusowego.

Pierwszy użytkowy tunel ma mieć 3,2 kilometra długości i będzie biegł od siedzimy w Hawthorne, wzdłuż autostrady międzystanowej nr. 405 do Portu Lotniczego Los Angeles i dalej do autostrady nr. 101. Docelowo tunel ma mieć kilkanaście kilometrów długości i usprawnić transport pomiędzy lotniskiem i dzielnicami Culver City, Santa Monica, Westwood i Sherman Oaks.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Instagram / Fot. Instagram/Elon Musk