Uwaga - zmiana Regulaminu.

Disney i Lego wyprodukują animowany serial Star Wars

Disney i Lego wyprodukują animowany serial Star Wars
Krzysztof Żołyński

Tym razem mamy radosną nowinę dla wielbicieli uniwersum Star Wars oraz klocków Lego. Kanał Disney XD wyprodukuje serial, składający się z pięciu części, bazujący na tym co znamy z kinowych filmów z serii Gwiezdne Wojny. Animowany serial będzie nosił tytuł Lego Star Wars: Droid Tales, a każdy z odcinków ma trwać 22 minuty.

Astronauci, którzy "odlecieli" w kosmos

Astronauci, którzy
Filip Geekowski

Chyba każdy z nas marzy, by kiedyś polecieć w kosmos i np. znaleźć się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która krąży po orbicie, 400 kilometrów ponad naszymi głowami. Niestety, póki co taka wycieczka jest zarezerwowana tylko dla nielicznych...

Tajemnicze drony nad Paryżem

Tajemnicze drony nad Paryżem
Krzysiek Dzieliński

Przez ostatnie dwie noce nad najważniejszymi turystycznymi atrakcjami Paryża, a także nad kluczowymi punktami infrastruktury stolicy Francji, pojawiały się tajemnicze drony, które w przestrzeni powietrznej znajdowały się nielegalnie.

Nowy Alien dokończy historię Ripley

Nowy Alien dokończy historię Ripley
Krzysiek Dzieliński

Wiemy już, że powstanie kolejny film z serii Obcy, znamy osobę reżysera - Neilla Blomkampa - i wiemy, że ponownie na ekranie zobaczymy Sigourney Weaver w roli Ellen Ripley. Okazuje się zatem, że nowy Alien będzie dział się bezpośrednio po Aliens (czyli drugiej części sagi) i zupełnie pominięte w nim będzie to co działo się w Alien 3 i Alien: Resurrection.

Nie żyje Leonard Nimoy - Spock ze Star Treka

Nie żyje Leonard Nimoy - Spock ze Star Treka
Krzysiek Dzieliński

W tym tygodniu Leonard Nimoy, który znany jest najbardziej z roli Spocka w serialu Star Trek (The Original Series), trafił do szpitala z bólami w klatce piersiowej. Fani na całym świecie wstrzymali oddech licząc na to, że stało się coś niegroźnego, ale niestety - dziś poinformowano o śmierci 83-letniego aktora.

DARPA szuka "obrońców" koła podbiegunowego

DARPA szuka
Karolina Majchrzak

Koło podbiegunowe jest znacznie tłoczniejsze niż mogłoby się wydawać, co zaczęło niepokoić różne rządowe agencje, m.in. DARPA. Ta organizacja zajmująca się projektami badawczymi w zakresie obronności nie lubi bowiem nie wiedzieć, co się tam dzieje i postanowiła poprosić o pomoc opinię publiczną.

Nowy, największy samolot świata w akcji

Nowy, największy samolot świata w akcji
Filip Geekowski

Podbój kosmosu trwa w najlepsze, a coraz to nowe firmy prezentują swoje pomysły na wynoszenie ładunków na ziemską orbitę. Ten fakt cieszy, bo nic tak nie przyspiesza rozwoju, jak potężna konkurencja. Virgin Galactic chce wystrzeliwać rakiety...