MAR20

  Te miejsca w Polsce każdy Geek musi zobaczyć przed śmiercią

  1. Elektrownia Jądrowa Żarnowiec

  Łukasz Mielczarek Komentarze (10)

  Kartoszyno to jedna z najstarszych osad ludzkich na Pomorzu. Przetrwała do 1982 roku, kiedy mieszkańców wsi przesiedlono, a w jej miejscu rozpoczęto budowę Elektrowni Jądrowej Żarnowiec, której nigdy nie ukończono. Niszczejące fragmenty budowli od 1990 roku straszą swym ponurym widokiem wszystkich wypoczywających nad brzegami Jeziora Żarnowieckiego.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Komna,

  Pod górą Włodarz na Dolnym Śląsku... Przecież już od dawna wiadomo, że Rosjanie zabrali bursztynową komnatę, a udają, że mają tylko kopię.

  torunianka,

  byłam też w Kudowie Czermnej w tej kaplicy, rzeczywiście unosił się tam dziwny zapach ;p pozdrawiam wszystkich geek-ów :):)

  antykatol,

  Księża chętnie i teraz by kogoś spalili dla przykładu

  ban,

  MRU został wybudowany w latach 30 żeby zabezpieczyć niemiecką wschodnią granicę. Było to umocnienie odcinka pomiędzy Odrą a Wartą. Pan redaktor powinien bardziej przyłożyć się do tematu o którym pisze, bo wprowadza ludzi w błąd.

  jakub wendrowycz,

  Podczas II Wojny Światowej hitlerowcy wznieśli całe podziemne miasto... wiele wcześniej, po co by mieli budować umocnienia wewnątrz III rzeszy? bali się nas w latach 30-stych jak cholera, i tyle.

  pixad