Uwaga - zmiana Regulaminu.

Gdzie śpią dzieci na całym świecie?

Irkena, 14 lat, Kenya

Filip Geekowski Komentarze (3)

Irkena należy do pół-osiadłego plemienia rendille w kenijskiej pustyni Kaisut. Obecnie mieszka z matką pod gołym niebem w zagrodzie, którą zbudowali dla zwierząt. Chłopiec ma 14 lat i niebawem czeka go ceremonia obrzezania. Ten rytuał jest pierwszym w drodze do dorosłości. Obrzezanie będzie odbywało się publicznie, a chłopcy muszą wytrzymać ból i nie krzyczeć, w przeciwnym razie ich rodziny zostaną zhańbione. Po obrzezaniu Irkena zostanie „marani”, tj. młodym wojownikiem. Następnie odejdzie z domu i będzie żył w buszu razem z innymi wojownikami. Kilka miesięcy przed ceremonią obrzezania Irkena strzelał do ptaków z procy. Ich zwłoki nosi na szyi, jako symbol dojrzałości i dobrych umiejętności łowieckich. Chłopiec musi ustrzelić jak najwięcej ptaków.

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

ktos,

"q," Każdy zawód jest potrzebny. Nie ma zawodu w którym nie robisz czegoś dla kogoś. Wszystko jedynie zależy od tego, jak do tego podejdziesz.

Helen,

Bardzo pasjonująca podróż!!! Niezwykle ciekawa i miejscami kontrowersyjna. Na pewno na długo zatrzymam ją w pamięci. Gratuluję wykonawcy! Niesamowite ....

q,

Tylko dzieci, które zaznały krzywd, mają na tyle empatii żeby marzyć o zawodzie będącym służbą dla innych...

pixad