SIE27

  Nowoczesne technologie zainspirowane naturą

  Nowoczesne technologie zainspirowane naturą

  Daniel Górecki Komentarze (5)

  Biomimetyka, to właśnie na niej się dzisiaj skupimy, bo jak się okazuje ten dział nauki zajmujący się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury przeżywa teraz prawdziwy rozkwit. I nic dziwnego, bo przecież czasem wystarczy tylko podpatrzeć rozwiązania opracowywane i udoskonalane przez nią przez miliony lat, żeby wpaść na kolejny z genialnych pomysłów, który ma szansę odmienić nasze życie. Przed Wami kilka najciekawszych zjawisk „skopiowanych” z natury:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  myśląca,

  Biomimetyka - to dział nauki zajmujący się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury... A czymże lub kimże jest ta NATURA od której ludzie - mądrzy tego świata naukowcy, myśliciele, odkrywcy - ludzie wykształceni kopiują i naśladują??? Ludzie ci odbierają nagrody Nobla, są sławni, zbierają aplauz za coś co tylko odkryli, a co już było na świecie stworzone przez w/g nich bezrozumną naturę!!! Skoro ludzie zyskują uznanie i sławę za tworzenie kopii - to komu należy się uznanie za stworzenie oryginałów? Wielki wybuch? Ewolucja? Jak wrzucisz wiązkę granatów do sklepu z farbami, pędzlami i sztalugami - czy powstanie z tego piękny obraz? Czy jak ci powiem, że np. zegarek, samochód, dom sam się zrobił na przestrzeni czasu drogą ewolucji - czy uwierzysz mi? Czy popukasz się w głowę? Jeżeli natura przewyższa mądrego człowieka mądrością, precyzyjnością, dokładnością, pomysłowością, różnorodnością - to kimże ona jest? Niektórym przez gardło nie chce przejść, że istnieje STWÓRCA, który to wszystko stworzył - cały wszechświat, Ziemię, wszystko co na niej i nas ludzi - i to Jemu należy się cała chwała za dzieło stwórcze. A w czym Jehowa jest lepszy od Zeusa czy Światowida? Odpowiedż jest prosta. Bo tylko On jest stwórcą, Bogiem żywym i prawdziwym, natomiast wszyscy inni bogowie ilu by ich było - to niedoskonali ludzie lub martwe bożki wymyślone przez człowieka. I tyle. Warto obserwować i rozmyślać nad otaczającym nas dziełem stwórczym i zaglądać do Biblii, aby poznać Stwórcę i Jego zamierzenie co do planety Ziemi i ludzi.

  homosapiens,

  no tak, wystarczy napisać że... miliony lat i już wszystko jasne - samo się zrobiło... hi,hi. Nie napiszą, że naukowcy stwierdzili ostatnio, np. to, że ryby pojawiły się nagle - nie ewaluowały! Ale co tam, miliony lat zrobią nawet żywe istoty z kamienia, czy piasku... Hi, hi.

  kulturalny cham,

  @ inna beczka , zmieniasz temat.opowiadasz bajki i mity. w czym jest lepszy Jehowa od Zeusa ,czy naszego Swiatowida?

  Barbatus,

  @ A tak z innej beczki Proszę Cię... Na prawdę musisz na portalu geekowym takie rzeczy wypisywać...

  A tak z innej beczki,

  Nie chcę zmieniać tematu ale to, że w naturze występuje super technologia nie świadczy o ewolucji, ale o zaprojektowaniu przez wyższą inteligencję - Boga. W Biblii tak jest napisane: Zapytaj jednak, proszę, zwierząt domowych, a one cię pouczą,i skrzydlatych stworzeń niebios, a ci opowiedzą.Albo okaż zainteresowanie ziemią, a ona cię pouczy,i oznajmią ci to ryby morskie. Któż wśród nich wszystkich nie wie dobrze, iż uczyniła to ręka Jehowy?

  pixad