Kategoria:

Zdjęcia

GRU23

  Budynek Swatcha w Tokio

  Krzysztof Żołyński

  Shigeru Ban zaprojektował budynek dla firmy Swatch, który stanął w centrum Tokio. Jego bryła została podzielona na cztery części. Jak widzicie na zdjęciach, zastosowano tu bardzo ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, a ich dopełnieniem są wiszące ogrody.

  GRU20

   Marka Saab przestała istnieć

   Krzysztof Żołyński

   Po kilku nieudanych próbach sprzedania marki Saab, jej właściciel, koncern General Motors, był zmuszony zamknąć linie produkcyjne, a tym samym zakończyć żywot tej szwedzkiej marki.

   GRU16

    Pierwsze testy antywirusów na Windows 7

    Krzysztof Żołyński

    Szybkość, stabilność i styl Windows 7 pomimo początkowych problemów z bezpieczeństwem, imponuje wielu użytkownikom. Naturalnie Ci bardziej ostrożni Internauci o nowym systemie nie wyrażają się w superlatywach i poszukują rozwiązań ochrony przed działaniami cybergangów, nowymi zmutowanymi szkodnikami oraz zagrożeniami już obecnymi w sieci.

    GRU15

     Panotram - przyszłość komunikacji publicznej?

     Krzysztof Żołyński

     Pojazd o nazwie Panotram, to tramwaj z panoramicznym widokiem na okolicę, który ma być używany do przewożenia turystów. Dzięki swojej niespotykanej konstrukcji umożliwia przejażdżkę w komfortowych warunkach oraz bezproblemowe podziwianie mijanej architektury, czy też widoków. Panotram to projekt Diam Dadshev absolwentki  Akademii Sztuki i Projektowania w Jerozolimie.

     GRU14

      Hub USB w kształcie... krowy

      Krzysztof Żołyński

      Tak, tak - krowa to pożyteczne zwierzę, a tym razem posłużyła jako przykrywka dla 4-portowego huba USB. Dodatkowym "krowim" akcentem jest dźwięk wydobywający się z huba po podłączeniu urządzenia USB. Jest to oczywiście ryk krowy :)

      GRU14

       Dom dla 11 kobiet

       Krzysztof Żołyński

       „Dom dla 11 kobiet”, ponieważ właściciel ma 11 córek. Taką nazwę nosi dom weekendowy znajdujący się niedaleko Santiago w Chile, który został zaprojektowany przez Mathiasa Klotza.

       LUT20

        MoBile World Congress 2009

        Krzysztof Żołyński

        Jak co roku producenci Telefonów i Oprogramowania zaprezentowali się na co rocznych targach Mobile Word Congress w Barcelonie. Stolice Katalonii w dniach 16 – 19 lutego 2009, wypełniło wiele tysięcy osób z całego świata dla których słowo ‘Mobile’ jest codziennym chlebem.