Najlepsze zdjęcia kosmosu 2016 roku

Mgławica IC 417 zwana też The Spider

Źródło: NASA Krzysztof Żołyński Komentarze (6)

Wybierać zdjęcia z archiwum NASA to tak jakby liczyć krople wody w oceanie, ale postaraliśmy się wybrać dla Was fotografie najciekawszych obiektów w kosmosie. Mówi się, że oglądanie zdjęć kosmosu uczy pokory, gdyż uświadamia nam dumnym homo sapiens, że jesteśmy jedynie malutkim trybikiem czy też ziarenkiem w ogromie otaczającego nas wszechświata. Oto nasz wybór.

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

dr okulista,

Jakie zdjęcia ,przecież to jest wszystko poprawiane na komputerze,w rzeczywistości to tak nie wygląda .I czym się tu podniecać .

do sewerer,

Proszę nie mieszać do każdego tematu wątków ideologicznych. No chyba, że pan musi, bo jest nawiedzony...

do sewerer,

Niech pan teraz te słowa o bucie odniesie do swojego własnego wpisu. Wyrokuje pan o czymś, o czym wyrokować nie jest zdolny. Zaś frazę o "niesłyszeniu we Wszechświecie" proszę zderzyć ze zwykłą logiką: nikt z nas nie wie, czy we Wszechświecie jest ktoś, kto może słyszeć. Choć nie, pan zdaje się w - odóżnieniu do pozostałych Ziemian - wie wszystko... P.S. Proszę nie mieszać do każdego tematu wątków ideologicznych, bo jest w końcu wkurzajace.

sewerer,

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że te kolory nie zawsze wynikają z pasma promieniowania widzialnego, a często są tylko odwzorowaniem promieniowania, którego człowiek nigdy by nie zauważył swym okiem. Po prostu przyporządkowuje się promieniowanie radiowe lub rentgenowskie zakresowi barwowemu.

sewerer,

"Mówi się, że oglądanie zdjęć kosmosu uczy pokory, gdyż uświadamia nam dumnym homo sapiens, że jesteśmy jedynie malutkim trybikiem czy też ziarenkiem w ogromie otaczającego nas wszechświata." Dokładnie tak... nie wszystkich jednak. Ludzie wyznania nie rezygnują ze swej buty i twierdzą dalej, że centrum wszechświata jest nic nie znacząca drobinka w kosmosie, zwana Ziemią, na której urodził się Bóg, a nawet wielu bogów, którzy wszystko stworzyli i rządzą resztą. Z początku ta "reszta" była mało znana i dlatego mało znacząca, a dzisiaj wiemy, że jest odwrotnie; to Ziemia jest paskudnie mikra, a o na Ziemi wymyślonych bogach w ogromnym Wszechświecie nikt nie słyszał. Prawa Wszechświata nie zgadzają się z prawami wymyślonymi przez człowieka, a zwanymi "boskimi". To tylko naukowcy odkrywają prawa natury, które można nazwać od biedy boskimi.

pixad