MAR25

  Niesamowite fakty, które… brzmią jak brednie

  Niesamowite fakty, które … brzmią jak brednie 2

  Źródło: pixabay.com Daniel Górecki Komentarze (19)

  Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam 10 faktów, które na pierwszy rzut oka wydają się być bzdurą – tekst bardzo się Wam spodobał, więc postanowiliśmy go kontynuować, podobnie jak ostatnio przedstawiając niewiarygodne ciekawostki. Zapraszamy więc do lektury:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Kamil 33,

  @!Birdosz wczoraj wyszedłeś z piwnicy, żeś taki zdziwiony ? Oświecę cię. To oceany stanowią fundament mechanizmów zapewniającym nam tlen. Dzięki oceanom tak naprawdę istniejemy. Drzewa są czynnikiem wspierającym oczyszczanie powietrza. @Mitus Czarnobylus kiedyś życie było łatwiejsze. Byliśmy my, i oni. Dzisiaj nikomu nie wierzę.

  Joanna,

  Panowie Lewit i Dubner rozprawili się już dawno z mitem wypadków samochodowych, których jest więcej, niż lotniczych w książce Freakonomia - świat od podszewki, nawet średnio rozgarnięty 3-latek wie, ile czasu spędza się w ciągu roku w samochodzie a jaki promil z tego w samolocie...

  Tersy,

  Przy rekinach i dinozaurach chyba małe przekłamanie, cytuję: "... rekiny, które swoją drogą są także o 220 mln lat starsze od dinozaurów oraz 390 lat starsze od Mount Everest". Chodzi zapewne o 390 mln lat! ;))

  Senin,

  Istnieje takie zjawisko "spawania" na zimno ale to grubo przesadzony opis jest. Zaobserwowano to na satelitach. Tam metalowe elementy są galwanicznie pokrywane złotem (kilka mikronów zdaje się). Są chemicznie czyste gdy trafiają na orbitę. Pewne ruchome elementy (gdzie obie powierzchnie były tak wykonane i stykały się z dużą precyzją) gdzieniegdzie się "zrosły". No ale to po pierwsze złoto, po drugie chemicznie czyste, po trzecie idealnie spasowane. Tego zjawiska się nie da wykorzystać do spawania...

  Pordzewiały,

  Ta niewidzialna rdza to piękna perełka...

  pixad