Niesamowite fakty, które… brzmią jak brednie

Niesamowite fakty, które … brzmią jak brednie 2

Źródło: pixabay.com Daniel Górecki Komentarze (18)

Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam 10 faktów, które na pierwszy rzut oka wydają się być bzdurą – tekst bardzo się Wam spodobał, więc postanowiliśmy go kontynuować, podobnie jak ostatnio przedstawiając niewiarygodne ciekawostki. Zapraszamy więc do lektury:

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

Joanna,

Panowie Lewit i Dubner rozprawili się już dawno z mitem wypadków samochodowych, których jest więcej, niż lotniczych w książce Freakonomia - świat od podszewki, nawet średnio rozgarnięty 3-latek wie, ile czasu spędza się w ciągu roku w samochodzie a jaki promil z tego w samolocie...

Tersy,

Przy rekinach i dinozaurach chyba małe przekłamanie, cytuję: "... rekiny, które swoją drogą są także o 220 mln lat starsze od dinozaurów oraz 390 lat starsze od Mount Everest". Chodzi zapewne o 390 mln lat! ;))

Senin,

Istnieje takie zjawisko "spawania" na zimno ale to grubo przesadzony opis jest. Zaobserwowano to na satelitach. Tam metalowe elementy są galwanicznie pokrywane złotem (kilka mikronów zdaje się). Są chemicznie czyste gdy trafiają na orbitę. Pewne ruchome elementy (gdzie obie powierzchnie były tak wykonane i stykały się z dużą precyzją) gdzieniegdzie się "zrosły". No ale to po pierwsze złoto, po drugie chemicznie czyste, po trzecie idealnie spasowane. Tego zjawiska się nie da wykorzystać do spawania...

Pordzewiały,

Ta niewidzialna rdza to piękna perełka...

xxx,

Z tym spawaniem to zapewne chodzi o to, że można spawać bez osłony gazu obojętnego. Na ziemi spawanie bez osłony skończy się utlenieniem metalu, po prostu się spali. W próżni tak się nie stanie bo nie ma tam tlenu. Ale spawanie na zimno w próżni to bzdura. Ktoś słyszał, że dzwoni ale nie wie w którym kościele i pisze głupoty.

pixad