Uwaga - zmiana Regulaminu.

Pierwszy pionowy las w Azji – jest piękny i oczyszcza powietrze

Źródło: http://www.stefanoboeriarchitetti.net/en/ Krzysztof Żołyński Komentarze (15)

Miasto Nankin w Chinach to ogromny ośrodek administracyjny, przemysłowy i ogromny port na rzece Jangcy. W nowoczesnej strefie architektonicznej powstaje tam pionowy las, który ma dwa zadania: wprowadzić miły dla oka akcent oraz wymieniać dwutlenek węgla na tlen.

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

Myślący,

A po kiego grzyba budować wyższe budynki niż 2 piętra ? Miejsca jest dosyć na planecie i drzewa by sobie rosły między domkami! Technologie łączności mamy wystarczającą, a i rozwiązania komunikacyjne też są. I po co sobie życie utrudniać jak można uprościć ?

GJa,

Nic nowego. Babilończycy ze swoimi wiszącymi ogrodami byli już 26 wieków temu.

berlinczyk,

z tego co wiem to mozna juz dorosle drzewa przesadzic, wiaze sie to oczywiscie z podcieciem korzeni. poza tym drzewo w glebie zapuszcza korzenie w poszukiwaniu wody. logicznie do tego podchodzac, dostarczajac odpowiednia ilosc wody drzewo nie musi rozwijac swojego zakorzenienia. a stabilizacje takiemu drzewu mozna w prosty sposob zapewnic w tzw. donicy. Istnieja rowniez drzewa i krzewy, ktore nie maja duzego zakorzenienia, co rowniez ulatwia sprawe w stworzeniu wiszacego ogrodu. :)

pro publico eco,

W naszych miastach potrafimy tylko wycinać drzewa, wiec nie wiem czemu się tu tyle osób czepia Chińczyków że mają jakiś pomysł. Oni już dawno nie robią ręcznie stali ani telefonów. To my w nowoczesnych technologiach jesteśmy za nimi około 20 lat - więc nie się dziwie że nikt nie wie jak te drzewa będą tam rosły. Nie wiem tylko jak sobie wyobrażacie wasze wnuki za kilkadziesiąt lat będą żyły na planecie bez tlenu skoro wycina się największe puszce na świecie i jeszcze dodatkowo pali się węgiel. Może wymyślcie coś lepszego niż Chińczycy zamiast się naśmiewać.

kika,

Za mało miejsca na system korzeniowy, przyjdzie silny wiatr i zmiotnie drzewa

pixad