LUT13

  Ludzie przysyłają ubranka ptakowi bez piór

  Źródło: https://www.instagram.com/rhea_thenakedbirdie/ Krzysztof Żołyński Komentarze (12)

  Oto Rhea, ptak który stracił możliwość latania, ale nie chęć do życia. Stał się ulubieńcem internetu, a ludzie przysyłają mu zabawne ubranka, aby nie marzł i nie musiał chodzić nago. Mała papuga cierpi na chorobę piór, która spowodowała, że straciła je wszystkie i już nigdy nie będzie mogła latać. Jej właścicielka uwielbia tego ptaka i zaakceptowała jego nowy wygląd. Postanowiła opublikować zdjęcia na Instagramie. Fanami papugi jest tam niespełna 250 tys. osób. Jednak najlepsze jest to, że wielu z nich przysyła jej własnoręcznie wykonane ubranka. Jak widzicie na filmie Rhea lubi w nich pozować i doskonale się bawi.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Ania,

  Sliczne malenstwo :-)) Przyjażń ,a nawet miłość na całe malutkie życie :-))

  tesaurus,

  Jak dinozaur.

  kolo,

  Rigel masz rację, oswojonych zwierzaków się nie wypuszcza, ale wystarczy ich nie rozmnażać i mniej będzie nieszczęścia. Niestety dopóki jest popyt będzie też podaż. A tak na marginesie ta nierozłączka ma bardzo zakaźną dla papug chorobę wirusową, która niszczy też odporność.

  charly,

  9 zdjęcie to dinozaur wypisz wymaluj ;-) Najlepszy dowód na to, że to właśnie ptaki to jedyne obecnie żyjące zwierzaki, które pozostały z tej dominującej niegdyś grupy zwierząt. @polka - pełna zgoda!

  Rigel,

  polka, szarotka, nie do końca jest tak jak piszecie. Wypuszczenie na wolność zwierzęcia urodzonego i wychowanego np. w ogrodzie zoologicznym jest w 99% równoważne ze skazaniem go na śmierć. Takie zwierzę nie zna innego życia, nie będzie w stanie przystosować się do nowych warunków, nie będzie potrafiło zdobyć pożywienia czy obronić się przed drapieżnikami. Wypuszczenie na wolność uczyni mu paradoksalnie większą krzywdę niż zatrzymanie go. Najlepsze, co w takim przypadku można zrobić, to zapewnić mu jak najlepsze warunki i opiekować się nim do końca życia. Co właśnie robi właścicielka tej papugi.

  pixad