GRU5

  Tego nie wiedzieliście o… Czyngis-chanie

  Tego nie wiedzieliście o … Czyngis-chanie

  Źródło: pixabay.com Daniel Górecki Komentarze (12)

  Czyngis-chan był twórcą i długoletnim władcą imperium mongolskiego, co już samo w sobie jest nie lada osiągnięciem. Był także jednym z najbardziej brutalnych władców, jacy stąpali po ziemi i Hitler czy Stalin wypadają przy nim jak marni amatorzy. Mówimy tu jednak o XIII wieku, kiedy świat rządził się nieco innymi regułami i zasadami. Niemniej jednak historia tego człowieka kryje wiele mrocznych sekretów i postanowiliśmy zaprezentować Wam kilka szokujących faktów na jego temat:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Z historii ,

  90 tysiącami wojaków podbił Chiny z milionową armią - tu nie tylko widać kunszt jego walki i strategii ale też gliniane nogi uwczesnych Chin - było ich mnóstwo ale walczyć nie umieli ... Zresztą historia kołem się toczy Hitler tą samą taktyką podporzadkował sobie całą Europę w kilka lat od Atlantyku po Moskwę - mimo że atakując Francję miał mniej liczną i w wielu przypadkach ogrzej wyposażoną armię to samo tyczy się jego wojaży z ZSRR tam przewaga ilościowa była jeszcze większa na korzyść ZSRR ale mimo to wbił się w głąb ich terenu aż pod Moskwę i Stalingrad . W historii jest więcej takich przykładów - nawet w najnowszej gdzie bandy terrorystów na TOYOTACH z CKM-ami i starym poradzieckim sprzęcie pogoniło całą Iracką armię o wiele bardziej liczną ... Ilość jest ważna ale ważniejsza jest odwaga i zawzięcie

  Pragmatyk,

  "(...) co oznacza, że musiał poradzić sobie z takimi „drobnymi” niedogodnościami jak Wielki Mur Chiński." - Bez przesady ten mur jest "wielki" bo jest długi. Na wysokość to żaden wielki mur 5-10 m.

  Kerbal,

  Własnoręcznie tych milionów nie wymordował. Taki socjopata zawsze potrzebuje bandy niepotrafiących samodzielnie myśleć idiotów, tak jak Stalin i Hitler czy różne religie.

  Djabol-chan,

  Ja jestem wcieleniem Czyngis-chana xD

  waltari,

  Super idol zielonych? Przecież radykalnie ograniczył emisję co2 do atmosfery w XII wieku...

  pixad