Uwaga - zmiana Regulaminu.
MAR20

Dom z drukarki 3D

Źródło: http://apis-cor.com/en/ Krzysztof Żołyński Komentarze (7)

Dom został wybudowany, a raczej wydrukowany w Rosji. Ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych, powstał w 24 godziny, a całkowity koszt to niecałe 11 000 dolarów. Za powstaniem tego budynku stoi firma Apis Cor. Budowa domu zajmuje zazwyczaj kilka miesięcy. Firma z San Francisco postanowiła dokonać tego w ciągu 24 godzin i… udało się! Ich tajemnicą jest specjalna, mobilna drukarka 3D potrafiąca wydrukować cały dom. Wspomniana firma specjalizuje się w wydrukach 3D i jest w posiadaniu przenośnej drukarki, a jej rozmiary pozwalają na drukowanie budynków. Twórcy twierdzą, że zastosowany materiał zapewnia trwałość na 175 lat.

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

Aleks,

Lodówka w oknie- bardzo fajny pomysł. Widziałem blaty, zlewy, ale lodówki nigdy. Cyba u siebie też przestawię.

Joanna,

imv a umiesz Ty myśleć, czy internet Ci mózg rozpuścił? dom jest z dużych elementów, które ludzie składają do kupy, drukarka drukuje otwory na przewody elektryczne, rury itp. i migiem wszystko się podłącza, nie trzeba kuć itp. to inteligentny dom - coś się zepsuje, rozłączasz kawałek ściany jak klocki bez kucia itp. i naprawiasz a potem złączasz na nowo. Sama zamówię sobie taki gdzieś, gdzie jest trochę cieplej, niż w Polsce.

imv,

Instalację elektryczną i hydraulikę też "wydrukowali"? Wytopili tą drukarką miedź, odlali grzejniki.... Poza tym z jakiego cholerstwa ten dom ? Ani to drewno, ani nawet beton, lecz jakieś termo czy chemoutwardzalne tworzywo, wymagając kosztownej utylizacji, a mieszać w tym wdychając opary za żadne skarby bym nie chciał.

bekekkeke,

400 m zdjec nie widzial autorzyna')

Majkel,

Pomylili stopy kwadratowe z metrami kwadratowymi.

pixad