MAR21

  Wystarczyło 100 lat, żeby lodowce Arktyki praktycznie znikły

  Źródło: http://www.christian.se/global-warming-retreating-glaciers Krzysztof Żołyński Komentarze (13)

  Na początku XX wieku lodowce Arktyki były jedną z tajemnic przyrody i niezbadanym cudem. Sto lat później stały się umierającym dowodem zmian klimatycznych i rujnujących przyrodę działań człowieka. Christian Åslund, szwedzki dziennikarz i fotografik, współpracujący często z Greenpeace, zgromadził zdjęcia lodowców ze Svalbard w Norwegii. Aby pokazać ich dewastację, wykonał niemal identyczne ujęcia, ale 100 lat później. Różnice są ogromne! Jego zdjęcia używane są również do promowania akcji #MyClimateAction, zorganizowanej przez National Geographic. Ma ona na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, że za obecny stan lodowców w tym rejonie są odpowiedzialne norweskie firmy wydobywające ropę, dewastując przy okazji całe regiony.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  pierdolelodowce,

  ot tak na odpierdol kilka słów, że lodowice, organizmy i ropa. brednie ekobiznesmenów - niewiele więcej.

  Szymonek,

  Ale na Antarktydzie lodu przybyło a cisza jakość na ten temat.

  Pasat71,

  Połowa Polski była pod lodem , który roztopił się i co było to spowodowane efektem cieplarnianym?

  Mirro,

  O tak, na pewno ten brak lodowca spowodowała norweska firma dewastująca całe regiony. No już po prostu większych bzdur ci eko-idioci nie są w stanie wymyślić.

  Kuba,

  Baju baju będziem w raju. Przyroda nie lubi pustki, na miejsce organizmów, które wyginą pojawią się nowe lepiej przystosowane do obecnych warunków. Taki jest cykl życia, który trwa od milionów lat.

  pixad