Wystarczyło 100 lat, żeby lodowce Arktyki praktycznie znikły

Źródło: http://www.christian.se/global-warming-retreating-glaciers Krzysztof Żołyński Komentarze (13)

Na początku XX wieku lodowce Arktyki były jedną z tajemnic przyrody i niezbadanym cudem. Sto lat później stały się umierającym dowodem zmian klimatycznych i rujnujących przyrodę działań człowieka. Christian Åslund, szwedzki dziennikarz i fotografik, współpracujący często z Greenpeace, zgromadził zdjęcia lodowców ze Svalbard w Norwegii. Aby pokazać ich dewastację, wykonał niemal identyczne ujęcia, ale 100 lat później. Różnice są ogromne! Jego zdjęcia używane są również do promowania akcji #MyClimateAction, zorganizowanej przez National Geographic. Ma ona na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, że za obecny stan lodowców w tym rejonie są odpowiedzialne norweskie firmy wydobywające ropę, dewastując przy okazji całe regiony.

Zobacz najnowsze galerie

Podziel się z innymi


Ostatnie newsy

Tagi

Komentarze

 

pierdolelodowce,

ot tak na odpierdol kilka słów, że lodowice, organizmy i ropa. brednie ekobiznesmenów - niewiele więcej.

Szymonek,

Ale na Antarktydzie lodu przybyło a cisza jakość na ten temat.

Pasat71,

Połowa Polski była pod lodem , który roztopił się i co było to spowodowane efektem cieplarnianym?

Mirro,

O tak, na pewno ten brak lodowca spowodowała norweska firma dewastująca całe regiony. No już po prostu większych bzdur ci eko-idioci nie są w stanie wymyślić.

Kuba,

Baju baju będziem w raju. Przyroda nie lubi pustki, na miejsce organizmów, które wyginą pojawią się nowe lepiej przystosowane do obecnych warunków. Taki jest cykl życia, który trwa od milionów lat.

pixad