MAR29

  Najbardziej zanieczyszczone rzeki świata

  Najbardziej zanieczyszczone rzeki świata

  Źródło: therichest.com Daniel Górecki Komentarze (18)

  Wydawać by się mogło, że wraz ze wzmożeniem ruchów proekologicznych, ludzie na całym świecie bardziej dbają o środowisko niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Być może tak jest w krajach rozwiniętych (choć nie zawsze), ale sytuacja w krajach rozwijających się wciąż wygląda pod względem fatalnie i apele celebrytów, pokroju Leonardo DiCaprio, na niewiele się tu zdają. Postanowiliśmy więc zaprezentować Wam 10 rzek, które śmiało uchodzić mogą za najbardziej zanieczyszczone na świecie i na pewno nie chcielibyście się w nich kąpać:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Kamil 33,

  @ mieszko nie różnisz się niczym od opisywanych w tych przypadkach ludzi. Nawet niedawne zastoje powietrza w polskich miastach niczego cię nie nauczyły.

  mors,

  "koncerny rafineryjne codziennie wylewają do niej 8 mln ton ropy" To jest 8 miliardów litrów, nawet po 1 zł. za litr, to jest kupa kasy. Bogata ta Argentyna, tyle ropy do rzeki wylewać.

  noobarian,

  "Citarum także należy się miano jednej z najbardziej zanieczyszczonych rzek na świecie, co jest tym bardziej szokujące, że 5 mln osób jest zależnych od niej, by przetrwać kolejny dzień. Niestety codziennie ginie także 50 000 w związku z zanieczyszczeniem tej rzeki, która wygląda po prostu jak jeden wielki śmietnik" 50 000 to 1.5 mln rocznie. Wynikało by z tego, że 5 mln osób zmarło by w niecałe 4 miesiące. Ktoś coś kręci.

  Tersy,

  Zastanawia mnie tylko jedno: jak to się dzieje, że mimo zatrutych rzek, braku dostępu do czystej wody pitnej, rozpaczliwego stanu sanitarnego miast i wsi na nabrzeżach tych rzek, te właśnie żyjące tam nacje mnożą się jak, przysłowiowe, króliki?! Może to wskazywać, że nastąpiła nowa ewolucja gatunku i w ciągu ostatnich 250 lat wytworzyła się nowa populacja człowieka ery przemysłowej. Słabi wyginęli, a ci co przeżyli sprawdzają, ile jeszcze są w stanie wytrzymać... Jest ich tyle, że się miarka przeleje, to Ci co przeżyją ruszą na nie zniszczone tereny...

  mam (n)y to gdzieś,

  Polska nie lepsza ,mieszkańcy budując nowe domy często zapominaja o..szczelnym szambie ,ścieki odprowadzane są do fos ,potoków,rzek i jezior.Palimy byle czy ogrzewajac swoje domy ,ostatnio moda na wycinanie wszystkiego co prywatne i strzelanie dzikich zwierząt.Mamy sie za lepszych a robimy tak samo jak tamci ...

  pixad