MAJ10

  "Księżniczki" w mrocznej kampanii społecznej

  Przemoc domowa

  Źródło: boredpanda.com/disney-princesses-real-world-problems Karolina Majchrzak Komentarze (13)

  Wszyscy doskonale kojarzymy idealne księżniczki z bajek Disneya, symbole niewinności, piękna i pozytywnych emocji … A przynajmniej tak było do dziś, bo właśnie poznaliśmy zdjęcia amerykańskiej fotografki, Shannon Dermody, która postanowiła wykorzystać je w innym celu. Jakim? Zderzyła je z największymi problemami społecznymi, jak alkoholizm, przemoc domowa czy handel ludźmi, w efekcie czego powstała dramatyczna i przerażająca sesja zdjęciowa, która daje do myślenia.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  kaz11,

  Zamysł jest ciekawy, z realizacją trochę gorzej. Efekt chyba tylko en masse, na billboardach to by się nie sprawdziło. Nasza "zupa za słona" była o wiele lepsza, mimo odsądzania od czci i wiary, i przyniosła wymierne skutki - coś tam się w mentalności Polaków zaczęło zmieniać (z wyłączeniem sadystów typu pana RP.). A przecież o to chodzi.

  f,

  1) to nie ma kruszyc serc mordercow czy gwalcicieli, tylko zwracac uwagę SPOLECZENSTWA 2) symbole dobra i piękna? przeslaniem części z tych bajek bylo to, że kobiety są bierne i trzeba je ratować. Pytanie, czy chcemy budować świat z takim nastawieniem? Ja nie chcę.

  fotomaniak,

  debilizm , problemy to ma tfurca tych gniotów.

  goldstein himself,

  tripple parntheses

  animals,

  Blackhelix, Satan - macie po stokroć rację!!!

  pixad