MAJ19

  Kiepska sztuka doczekała się... własnego muzeum

  Muzeum kiepskiej sztuki

  Źródło: http://www.amusingplanet.com/2017/01/the-museum-of-bad-art.html Karolina Majchrzak Komentarze (18)

  Do muzeum chodzimy najczęściej, żeby podziwiać wybitne dzieła, ale … nie wszystkie takie są :) Ostatnio pokazywaliśmy Wam muzeum porażki, a dziś przyszła pora na kontynuację serii, czyli muzeum kiepskiej sztuki. MOBA, bo taki skrót nosi muzeum, rozpoczęło swoją przygodę ponad 20 lat temu, bo w 1994 roku, kiedy to pewien handlarz sztuki zauważył w śmietniku ikoniczny dziś obraz „Lucy in the Field with Flowers”. Mężczyzna pokazał go swoim przyjaciołom, a ci zgodnie stwierdzili, że musi być początkiem kolekcji i tak się właśnie stało – ta rosła i rosła, by w końcu ujrzeć światło dzienne.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Jajco,

  Powieście to w renomowanej galerii a za tydzień ogłoszą kolejnego "geniusza" sztuki malowanej.

  bm,

  To prawda że większość z nich zupełnie jest nie gorsza od tych np. na allegro lub wiszących w renomowanych galeriach , kwestia tylko tego kto to stworzył , też maluję i rzeźbie więc nie powinnam szczególnie źle oceniać czyichś prac , zaś sztuka prymitywna czy sztuka naiwna sztuka nowoczesna której nawet najzaufańsi znawcy nie potrafią jakkolwiek ocenić , dobrać słowa tylko operują bełkotem . Niby czym jest a ma swoich odbiorców oraz poczytne miejsca , po prostu ktoś coś stworzył i odrzucił to co nie pasowało mu do kolekcji i stworzył tę niby gorsza . Owszem są dzieła sztuki ale to zupełnie inna sprawa .

  Metis,

  Na dzień dzisiejszy to muzeum powinno urosnąć do rangi największego na świcie.....tyle jest paskudnych obrazów :)

  NN,

  Obecnie nie ma złego obrazu jest tylko zły marketing. Gdyż czym różnią się owe "dzieła" od obrazów przedstawiających puste płótno lub "dwa kwadraty" które zostały wycenione na grube miliony?

  bilibù,

  Wszystko to jest sprawa źłego/dobrego marketingu

  pixad