MAJ23

  Optyczne iluzje, które oszukują mózg

  Optyczne iluzje, które oszukują mózg

  Źródło: therichest.com/world-entertainment/15-optical-illusions-thatll-c Karolina Majchrzak Komentarze (14)

  W przypadku tej galerii można z pewnością powiedzieć, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda – nasz mózg oglądając kolejne zdjęcia będzie pracował na wyższych obrotach i z pewnością niejednokrotnie da się nabrać. Nie wierzycie? No to sprawdźcie sami, kto jest lepszy – Wy czy słynne optyczne iluzje!

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  galaga303,

  Twarz Jezusa? To raczej twarz jakiegoś poczwara. Ta twarz tam jest. Kolega mi to kiedyś pokazywał; ino przydał by się komentarz, że najpierw trzeba coś-tam zamknij-jedno-oko-patrz-3-minuty, potem coś-tam. Już nie pamiętam, ale działa.

  ove,

  Żadnego Jezusa nie widzę ani nic w zamian :/

  pkierski,

  Najciekawsze, że podobnym iluzjom ulegamy nie tylko w dziedzinie "optycznej", ale również podczas szybkiego wyciągania wniosków. Np.: która sytuacja wydaje się szczęśliwsza/przyjemniejsza w pierwszej chwili: a) zgubiliśmy 1000zł, a następnego dnia znaleźliśmy 1000zł b) znaleźliśmy 1000zł, ale następnego dnia zgubiliśmy 1000zł ? Dopiero po chwili zastanowienia widać, że w obydwu sytuacjach wychodzimy na zero (stan posiadania się nie zmienił). Ale jakoś mieć nadzieję na wydanie 1000 i ją stracić jest "gorzej" niż odetchnąć z ulgą, że 1000 jednak się nie zgubił.

  Metis,

  Nic ciekawego, silnie wymuszone i niestety mój mózg wyłapuje wszystko, nie mogłam się pobawić.

  optyk,

  Na pewno zdjęcie 14 nie jest prawidłowym zdjęciem, a już na pewno samochody z dolnego zdjęcia nie są tak samo ustawione jak na górnym. Samochód po prawej jest tej samej proporcji co samochód po lewej od niego, gdyby zdjęcie wykonano pod takim kątem jak na górze, wówczas samochód po prawej powinien być mniejszy (sprawdzałem). Próbowałem powtórzyć to zdjęcie, ale bez skutku. Co prawda w tle były inne domki i drzewa, jednak kąt i perspektywa została zachowana. Niestety, ale to słaby przykład, proszę spytać każdego DOBREGO fotografa.

  pixad