CZE7

  Najdziwniejsze grzyby świata

  Najdziwniejsze grzyby świata

  Źródło: http://list25.com/25-most-bizarre-mushrooms-you-need-to-see/ Karolina Majchrzak Komentarze (5)

  Grzyby to ogromna grupa organizmów należąca do domeny jądrowców - jak do tej pory opisano ok. 70 tysięcy gatunków, ale ze względu na brak obiektywnych kryteriów nie można oszacować ich dokładnej liczby i eksperci uważają, że ta może być wyraźnie wyższa (co roku charakteryzuje się średnio 1700 nowych gatunków grzybów). Nic więc dziwnego, że wśród tak licznej grupy znaleźć można naprawdę zadziwiające okazy - postanowiliśmy zaprezentować Wam najbardziej fascynujące z nich:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  grzybiarz,

  proszę mi podać jakis link gdzie jest opisany muchomor czerwony jako jadalny bo wiele stron przegladałem i nigdzie nie ma! jest opisywany jako grzyb trujący! jest jego odmiana w Polsce jako czerwieniejacy ale ten ma zupełnie inny wyglad !

  Tofik,

  Proszę uprzejmie nie pisać czegoś w stylu "jadalny po odpowiedniej obróbce", "jadalny w innych regionach świata", "ten jest jadalny, ale nie napisaliśmy, że podobne do niego mogą zabić w męczarniach jednym zjedzonym kapeluszem". Nie znam się na grzybach. Nie zbieram "dużych" ilości pomimo, że mieszkam niedaleko sporego kompleksu leśnego. Chyba, że na spacerze trafię przypadkiem na bardzo dobrze znany mi gatunek, którego cechy jestem w stanie rozpoznać w co najmniej 95%. Samo "teoretyczne" przygotowanie nie wystarczy, żeby uchronić się przed zebraniem i zjedzeniem trującego okazu. Nawet lata praktyki w zbieractwie jedynie minimalizują ryzyko. Pokora i szacunek wobec żywiołu natury oraz świadomość zagrożenia to coś, co może człowieka uratować! Znałem ludzi, którzy przez 30 lat zbierali po lasach grzyby. Znałem ;) . PS Artykuł bardzo ciekawy i pouczający. Gatunki grzybów przepiękne. Bardzo miło mi się czytało i oglądało. Dziękuję :) .

  JKP,

  Powinniście napisać, że w Polsce oprócz muchomora czerwonego, nietrującego, są jeszcze dwa gatunki muchomora o prawie identycznym wyglądzie, trującego jak diabli. Jeszcze jakiś amator wizji zje i będziecie mieli na sumieniu.

  megi,

  uaaał jaka piękna zieleń

  Grzybiarz,

  W Polsce też występuje, jest pod ochroną całkowitą.

  pixad