CZE13

  Brutalna prawda o współczesnym społeczeństwie

  Brutalna prawda o nas samych

  Źródło: boredpanda.com/todays-problems-illustrations-john-holcroft Karolina Majchrzak Komentarze (30)

  To żadna tajemnica, że współczesne społeczeństwo ma dużo wad, a uzależnienie od technologii, malwersacje, otyłość i inne zaburzenia odżywiania czy brak szacunku dla pracownika to tylko niektóre z nich. Co najgorsze, duża część z nas w ogóle ich nie zauważa i potrzebuj silniejszego bodźca, żeby zrobić coś ze swoim życiem. Miejmy nadzieję, że stylizowane na lata 50. brutalne ilustracje Johna Holocrafta będą tym czynnikiem, chociaż ich oglądanie jest dość bolesne.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  dysydent,

  trochę politycznie w komentarzach się zrobiło a i jakiegoś proroka trafiłem, ale tego badziewia od tysięcy lat w cywilizacji pełno a niektórzy z czasem w wyznanie wyrastają. Zanik autentycznych zagrożeń na co dzień rodzi poszukiwanie wyimaginowanych potrzeb, a osiągnięcia rewolucji technologicznej i naukowej zdyskredytowały tzw. "wartości wyznaniowe" udowadniając, że to czysty zabobon, tylko nie dały nic w zamian po za nadprodukcją materialnych środków utrzymania, że na razie cudowne rozmnożenie chleba zdaje się tylko zwiększeniem jego ilości na śmietnikach... Zostałem skomentowany przez osobę o nicku "Daria" - dzięki za przeczytanie, bo wielu komentatorów nie czyta poprzedników co wynika z treści niektórych komentarzy. w odpowiedzi - zazdrościsz mi środowiska porównując do swojego a przecież żyjemy w tym samym i sobie wzajem nim jesteśmy i - upieram się - nie jest z nami jeszcze tak źle. Przyznaję - mieszkam na podmiejskiej wsi ale zajmuję się genetyką i ewolucyjnymi zależnościami wykorzystywanymi w rolnictwie i mogę porównać etap w jakim znalazł się gatunek ludzki do efektu szarańczy kiedy następuje eksplozja populacyjna z biologicznego punktu widzenia bez sensu, a jeszcze z osobników posiadających samoświadomość i zdających sobie sprawę z doraźności i jednostkowej marności swego istnienia. Pojawiają się namiastki wartościowych celów życia i poszukiwania na omacki sensu gdy rozum tego sensu nie widzi. Jesteśmy kolejnym z milionów ewolucyjnych eksperymentów a selekcja decyduje które eksperymenty zasłużą na wpisanie w genotyp gdy reszta zniknie bezpotomnie. Cywilizacje też podlegają selekcji a twórca tej serii jest takim społecznym przeczuciem zagrożenia eliminacji naszej cywilizacji bo zatraciła cel dalszego istnienia. Mało kto żyje już dla wolności następnych i chyba bez radykalnych zmian się nie obejdzie. Nawet nasz "prorok" się zgadza, tylko nikt nie wie z której strony nadejdzie opamiętanie?

  takaprawda,

  niemcy miały gó..no Wszystko to zdobycze i kradzieże wojenne .Gdyby nie nasi sąsiedzi Polska byłaby potęgą.Potrafiliśmy zbudować wszystko ; komputery ,samochody ,samoloty ,statki itd itd

  komornik,

  Na dobrobyt trzeba sobie zapracować. Do obżerania się hamburgerami, palenia papierosów, używania pejsbuka, pracowania w korporacji czy za śmieszne pieniądze nikt nikogo na siłę nie zmusza, ludzie sami dokonują takich wyborów. Jesteś tak głupi , że szkoda słów. Tych co wymieniłeś to dyktatorzy. Niemcy miały dużo wynalazków i to w czasie drugiej wojny. Po drugiej wojnie państwa, które zwyciężyły wojnę zabrały Niemcom wszystko co miały. Dlatego, kraje, szczególnie zachodnie skorzystały na tym i doszły do tego co mają teraz.

  Libertarian,

  Lewactwo na siłę stara się wmówić ludzkości, że kapitalizm to największe zło. Tylko ciekawe kto inny jak nie lewacy (Hitler, Stalin, Mao, Pol-Pot, Mobutu, Amin, Guevara) masowo mordowali niewinnych ? Te grafiki są dość żałosne - niektórym się wydaje, że coś im się należy tylko dlatego, że się urodzili. Na dobrobyt trzeba sobie zapracować. Do obżerania się hamburgerami, palenia papierosów, używania pejsbuka, pracowania w korporacji czy za śmieszne pieniądze nikt nikogo na siłę nie zmusza, ludzie sami dokonują takich wyborów. Kapitalizm zły, ale wszystkie jego wytwory jak nowoczesne technologie są fajne ? Hipokryci.

  janek,

  Poowa z tego mnie nie dotyczy... na szczęscie...

  pixad