CZE25

  Wojna w Wietnamie oczami drugiej strony

  Wojna w Wietnamie oczami drugiej strony

  Źródło: amusingplanet.com/2016/02/unseen-pictures-of-vietnam-war-from Karolina Majchrzak Komentarze (12)

  Nasza wiedza na temat wojny wietnamskiej ogranicza się najczęściej do tego, jak zaprezentowali ją Amerykanie – to właśnie ich fotografie zdominowały zagadnienie, przekonując nas do jedynej słusznej wersji. Warto jednak pamiętać, że na miejscu były wtedy również setki lokalnych fotografów, którzy dokumentowali wszystkie wydarzenia, ale … nikt nie pokusił się o zebranie i zachowanie ich prac. Zmieniło się to za sprawą pewnego dziennikarza, Douga Nivena, który na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczął misję tropienia tych ważnych fotografii i ich autorów. Przed Wami imponujące efekty jego ciężkiej pracy:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Marek S.,

  Drogi ałuuutorze! Nie ma jedynej słusznej wersji, ale ta prezentowana przez USA i sojuszników jest prawdziwa, a ta prezentowana przez bandę czerwonych zdrajców Wietnamczyków, którzy sprzedali swój kraj i naród watażkom z ZSRR i Chin, którzy doprowadzili do milionowych zbrodni jest naszpikowana okropną ideologią, która do dzisiaj miesza półgłówkom w móżdżkach. Prawda jest taka, że wykorzystując głupotę i pazerność skorumpowanych polityków Wietnamu południowego, zdrajcy okupujący północ kraju dla pożytku sowietów, przekonali biedną i głupią część społeczeństwa do waliki przeciw własnemu krajowi. Efekt jest znany ponad 57 tyś. ofiar wśród żołnierzy broniących Wietnamczyków przed czerwonymi najeźdźcami i ich własną głupotą, do tego ponad dwa miliony ofiar bratobójczej walki. I jeszcze jedno jedyny wygrany, który za olbrzymie zadłużenie Wietnamczyków wyeksportował broń i ich śmierć za miliardy dolarów, czyli Moskwa, wiecznie rządna wojny i rozbojów.

  A PRL,

  Po jakiej stronie było bo nie kumam?Bo nie wiem czy była nawet 1!

  taki nasz los ...,

  Od czasu kiedy homo sapiens udoskonalił swój "genialny" móżdżek to walimy się po łbach z co raz większą zajadłoscią,tylko maczugi udoskonalamy.Potrzebę" słusznej"walki co raz perfidnie uzasadniamy,a to w imię Chrystusa,Allaha czy "demokracji".Nie było Hitlera,Stalina a praliśmy się jeszcze bardziej barbarzyńsko,obwinianie kogokolwiek jest tylko ukrywaniem swoich zamiarów.

  taki nasz los ....,

  Od czasów kiedy homo sapiens ukształtował swój "genialny" móżdżek to wali się po łbach,tylko udoskonala maczugi.Powody walki też perfidniej uzasadnia,a to w imię Chrystusa a to w imię Allaha lub w imię "demokracji"a to tylko zwierzęca walka o byt.Obwinianie Rosji,Niemiec czy innego pań

  MS,

  Kerbal! Ty jakiś głupi, nawiedzony, czy ruski jesteś?

  pixad