LIP14

  21 nowych miejsc na Liście światowego dziedzictwa UNESCO

  21 nowych miejsc na Liście światowego dziedzictwa UNESCO

  Źródło: http://whc.unesco.org/en/list/1526 Karolina Majchrzak Komentarze (3)

  W dniach 25 czerwca-2 lipca w Krakowie odbywała się 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa i jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie UNESCO, przez te 8 dni „młodzi ludzie pochodzący z 32 krajów, zastanawiali się wspólnie nad rozwiązaniami problemów, jakie dotykają obecnie świat”. Jednym z efektów tego spotkania jest również rozszerzenie Listy Światowego Dziedzictwa o 21 nowych miejsc, więc w sumie zestawienie to liczy już 1073 wyjątkowe pozycje – wśród nowych wpisów znalazła się również Polska, a konkretniej górnicze zabytki Tarnowskich Gór. Zapraszamy do oglądania galerii tych wyjątkowych miejsc: Na zdjęciu: Park Narodowy Los Alerces, Argentyna

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  klocek,

  Mimo, ze w Biblii nie ma zadnej wzmianki o zadnej "Palestynie", organizacja UNESCO, ktora od wielu lat jest organem propagandy anty-izraelskiej, znow oglosila, ze przybytek antycznej kultury żydowkiej jest przybytkiem "palestynskim". Wstyd i hanba, rowniez polski przewodniczacy konferencji przylozyl sie do tego.

  Olo,

  Ciekawe, czy ktoś znajdzie taki krajobraz w Danii, której najwyższy szczyt nie przekracza 200 m.n.p.m... A tak naprawdę to... Wyspy Owcze. Niby administracyjnie to samo, ale dla turysty --- inny koniec świata. ;)

  Olo,

  Francja, czyli Polinezja Francuska...

  pixad