LIP15

  Najlepsze fotki 2017 roku wykonane iPhonem

  Najlepsze fotki 2017 roku wykonane iPhonem

  Źródło: boredpanda.com/best-iphone-photography-awards-winners-2017/ Karolina Majchrzak Komentarze (7)

  Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologicznym i pojawieniem się smartfonów wyposażonych w coraz lepsze aparaty, większość z nas zrezygnowała z kupowania typowych „kompaktów”, chociaż część osób wciąż uważa, że zapierające dech w piersiach fotografie robią tylko wyszukane i drogie lustrzanki. Jak udowadniają jednak zdjęcia, które wybrane zostały w plebiscycie najlepszych fotografii wykonanych iPhonem w 2017 roku, smartfon z górnej półki także potrafi wykonać światowej klasy fotki przyprawiające o opad szczęki. W konkursie wzięło udział tysiące fotografów z ponad 140 krajów, którzy rywalizowali w takich kategoriach, jak portret, abstrakcja czy martwa natura. W tym roku zwycięzcą okazał się Sebastiano Tomada z Brooklynu za zdjęcie wykonane za pomocą iPhone’a 6S, a wśród wyróżnionych znaleźli się również Polacy.

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Pstryczek,

  @JaśQ: zgadzam się Z Tobą. Ja co prawda fotografuję i tym i tym ("profi" sprzęt + smartfon) ale coraz częściej z racji wieku i przebiegu przychylam się ku lżejszym rozwiązaniom (szczególnie co do zdjęć makro to "komórka" jest genialnym rozwiązaniem). Zresztą na portalach moje zdjęcia punktują się mniej więcej w równym stopniu bez znaczenia co do sposobu rejestracji obrazu. Ważne żeby go zarejestrować - i z wyobraźnią. Pozdro

  JaśQ,

  Każdy weekend spędzam za miastem, fotografuję już 50 lat, niektórych "dowartościowuje" kawał pudła o wadze cegły w dłoni. Dla mnie odwrotnie, kiedyś mając do wyboru lustrzankę (taką na film) plus 2 obiektywy, wybierałem dodatkowe 2 litry wody do plecaka i "smienę". Obecnie jeżdżę motocyklem i telefon to w tym przypadku idealny sprzęt. Używam też 8 letniego kompakta z 20 krotnym zoomem. Waży toto nie wiele i zanim "mistrz obiektywy" się spręży to obiekt już odleciał, odjechał, spłonął (niepotrzebne skreślić). Zdjęcia na ekranie 40 calowego TV są piękne i przede wszystkim są.

  wojtek,

  aaa, strasznie cie chyba boli dupa, że ktoś zrobił fajniejsze zdjęcia telefonem niż ty czymkolwiek przez całe swoje życie :)

  aaa,

  A teraz proszę o odpowiedź, ile w tym jeszcze jest Photoshopa i innych programów do korekty? I czy żadne ze zdjęć nie było robione z dodatkowymi obiektywami przyczepianymi do iPhona? Nowy iPhone to koszt ok. 3600zł, czyli 80% średniej pensji w Polsce. Mój aparat (mały kompakt Canona) kupiony w 2009 roku za 1500zł (czyli 45% ówczesnej pensji) robi zdjęcia tak samo dobre, jak nie lepsze od tego iPhona, tylko że ja nie siedzę później pół godziny nad każdym zdjęciem, żeby je w programie "ulepszyć".

  OlafLarry,

  "zapierające dech w piersiach fotografie robią tylko wyszukane i drogie lustrzanki(...) smartfon z górnej półki także potrafi wykonać światowej klasy fotki przyprawiające o opad szczęki" Drogi geekweeku - ani lustrzanki ani smartfony nie robią zapierających dech zdjęć ani nie wukonują światowej klasy... fotek. To fotografowie robią zdjęcia! Analogicznie to nie garnek gotuje obiad w dobrej restauracji, to nie pędzel maluje obraz do galerii, to nie gitara nagrywa najnowszą płytę....

  pixad