LIP24

  25 najtrudniejszych języków świata

  25 najtrudniejszych języków świata

  Źródło: pixabay.com Karolina Majchrzak Komentarze (25)

  Często mówi się o tym, jak trudny do nauczenia się jest język polski, ale jak się okazuje … nie jest jedyny, a co więcej jest mnóstwo trudniejszych! Nie wierzycie? Zapraszamy do naszej galerii 25 najtrudniejszych języków świata, żeby się przekonać, na którym miejscu wylądujemy, o ile w ogóle :)

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  gość,

  Ranking jest niewiarygodny poprzez liczne błędy w grafikach. Na przykład Wietnamczycy posługują się alfabetem opartym na alfabecie łacińskim.

  Karolina,

  Z rankingu wynika że najtrudniejsze języki to przede wszystkim te które są pisane za pomocą znaków. Wystarczy źle postawić kreskę by zmienić znaczenie słowa i np. niechcący kogoś obrazić.

  piotr88,

  Mandarynski jest najlatwiejszym jezykiem azjatyckim. Po 2 jezyk polski jest najtrudniejszym jezykiem swiata.

  gość,

  z tego co ja wiem język holenderski nie istnieje

  Adex,

  Nie ma żadnych list/rankingów najtrudniejszych/najłatwiejszych języków. To idywidualna sprawa. coś co dla mnie jest trudne - niekoniecznie jest trudne dla innych. Analogicznie - nie można powiedzieć, który język jest najładniejszy a który najbrzydszy. Albo jaki przedmiot w szkole jest najnudniejszy a jaki najciekawszy. Polski może być np trudny dla Hiszpana/Niemca - ale dla Ukraińca czy Rosjanina to będzie jeden z łatwiejszych języków.

  pixad