LIP24

  25 najtrudniejszych języków świata

  25 najtrudniejszych języków świata

  Źródło: pixabay.com Karolina Majchrzak Komentarze (22)

  Często mówi się o tym, jak trudny do nauczenia się jest język polski, ale jak się okazuje … nie jest jedyny, a co więcej jest mnóstwo trudniejszych! Nie wierzycie? Zapraszamy do naszej galerii 25 najtrudniejszych języków świata, żeby się przekonać, na którym miejscu wylądujemy, o ile w ogóle :)

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Hakerzy zainfekowali DNA

  Tagi

  Komentarze

   

  gość,

  z tego co ja wiem język holenderski nie istnieje

  Adex,

  Nie ma żadnych list/rankingów najtrudniejszych/najłatwiejszych języków. To idywidualna sprawa. coś co dla mnie jest trudne - niekoniecznie jest trudne dla innych. Analogicznie - nie można powiedzieć, który język jest najładniejszy a który najbrzydszy. Albo jaki przedmiot w szkole jest najnudniejszy a jaki najciekawszy. Polski może być np trudny dla Hiszpana/Niemca - ale dla Ukraińca czy Rosjanina to będzie jeden z łatwiejszych języków.

  KK,

  Zgadzam się z wieloma "przedmówcami", punkt widzenia/ mówienia zależy od punktu siedzenia. Dla Apacza nie będzie superwielką trudnością nauczyć się navaho, bo oba języki należą do grupy atapaskańskiej. Węgier będzie miał ułatwioną naukę fińskiego, a Fin - węgierskiego, choć obydwa języki są dosyć oddalone od siebie. Dla Polaka lub Słowaka prosztszy do nauki będzie chorwacki, a nawet słoweński, niż choćby francuski, jeśli żadnego z tych 3 nie znał, a zaczyna się ich uczyć jednocześnie (nawet jeżeli słoweński jest oparty na cyrylicy).

  O!,

  Norweski jest łatwym językiem.

  GM,

  @cdsa - też tak mam i zawsze się dziwię obcokrajowcom że nie potrafią mówić po ludzku.

  pixad