PAŹ1

  Od 20 lat budują zamek średniowiecznymi metodami…

  Od 20 lat budują zamek średniowiecznymi metodami …

  Źródło: boredpanda.com/building-13th-century-guedelon-castle Karolina Majchrzak Komentarze (10)

  Jeśli podobnie jak my jesteście zafascynowani średniowieczem, ale niestety nie macie na stanie wehikułu czasu, to zapraszamy do … Guedelon Castle we Francji. A mowa o projekcie, który zrzesza naukowców i ochotników od 20 lat budujących średniowieczny zamek z wykorzystaniem technik i materiałów dostępnych dla budowniczych w tych właśnie czasach. Wszystko zaczęło się dość skromnie, ale obecnie na miejscu pracuje na stałe już 55 osób, a zamek co roku odwiedza ok. 300 tysięcy turystów. I trudno im się dziwić, bo efekt 20-letniej pracy jest wyjątkowy – zobaczcie sami:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  ja, jacek,

  ciekawe czy jak już wybudują, czy będzie próba jego zdobycia? Armia, dowódcy, drabiny, tarany, katapulty ze smołą i wiadrami żaru...

  Wiking,

  Jeżeli odwiedza ich 300 000 turystów to mają za co budować. Bilet dla dorosłego 14 euro, dziecka 11 euro i inne w przedziale 7 - 12 euro. Niech średnio będzie około 10 euro za wejściówkę to mają roczny budżet na poziomie 3 000 000 euro. A w Czorsztynie nie mogą wysupłać 700 000 zł na remont. Widocznie budowa zamków od podstaw jest lepszym biznesem ;-)

  haha,

  @Estragon disocvery ? nie rozśmieszaj mnie, połowa ich programó to Złomowisko, polscy Trukersi, brytyjscy Trukersi i inny shit.

  ar,

  @Miękki w średniowieczu nie było dostępnych afroeuropeczyków, więc jak chcą być zgodni to niestety. Co do gejów to nie wiadomo. Może są.

  Net,

  Ciekawe czy będą mieli Wi-Fi?

  pixad