PAŹ6

  Koty vs psy – cała prawda o naszych zwierzakach

  Koty vs psy – cała prawda o naszych zwierzakach

  Źródło: boredpanda.com/funny-cats-vs-dogs-comics Karolina Majchrzak Komentarze (7)

  Macie kota? A może należycie do miłośników psów? Tak czy inaczej, dzisiejsza galeria jest dla Was, bo w zabawny sposób pokazuje różnice między życiem w towarzystwie psa i kota. Może pomoże Wam podjąć decyzję, jeśli właśnie zastanawialiście się nad powiększeniem rodzinki. Miłego oglądania:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  Wolfram,

  Igor sam podtrzymujesz stereotypy o kotach pewnie żadnego nie miałeś ale się wypowiadasz. Dzieci to do zwierzaków bym nie porównywał. Człowiek to człowiek. Prawda, że koty polują na ptaki niestety, ale znowu powtarzasz, co jakiś ,,geniusz" napisał. Za obniżenie populacji ptaków odpowiada człowiek tylko woli to zwalić na koty. A ile kotów ginie na drogach rozjechanych na miazgę nawet nie zdajesz sobie sprawy (i psy też).

  Krok dalej,

  @Igor mam dwie kotki i miałem w domu już całe mnóstwo gryzoni (w tym parę sztuk żywych), parę ptaków (jednego udało się odratować), jaszczurki (te są dość wytrzymałe i zazwyczaj przeżywały), dwa zaskrońce (oba przeżyły) i rybę. I to wszystko mimo założonych na obroże dzwonków. Łowność jest zależna od charakteru, no i zazwyczaj kotki są w tym lepsze od kocurów. Jeśli mają okazję to wyłapują też szczury. W piwnicach zakłada się trutki, ponieważ się tam kotów nie wpuszcza z różnych przyczyn (smród, bałagan, alergie, osobista niechęć). A i jeszcze argument z nażarciem też nie pasuje, bo niby dlaczego najedzone miały by nie łapać gryzoni, a ptaki już tak? Instynkt każe im łapać wszystko co uważają, że się da upolować. I nawet pomijając wyłapywanie czegokolwiek, jesteś pewien co do braku pożytku z kotów? @Wolfram o ile dobrze pamiętam to York jest rasą stworzoną do wyłapywania szczurów właśnie, ale przez swój wygląd stał się kanapowcem. Jeszcze podam przykład mieszańca po jamniku mojej siostry który był prawdziwym mordercą szczurów i... kurczaków. Galeria jest stereotypowa i trochę przerysowana w przypadku obu zwierzaków, ale czy daleka od prawdy? Jak dla mnie całkiem zabawna i nie posądzałbym tego kto ją poskładał o jakąś niechęć do kotów. I wcale nie zdziwiłbym się gdyby posiadała kota. Proponuję więcej dystansu.

  Igor,

  @Wolfram Wiesz, z dziećmi to dopiero jest robota. Pewno, że z kotami nie ma tyle roboty, bo one tylko siedzą, śpią i zero pożytku z nimi. Psa trzeba wyprowadzać, bawić się z nim, po prostu interesować się nim. Jak ktoś siedzi na tyłku w domu, to kot faktycznie jest lepszym rozwiązaniem.Kot nie jest zwierzęciem tak stadnym jak pies, dlatego zawsze psy będą nam bliższe niż koty. A co do szczurów, to g... łapią, a nie szczury, nażrą się po domach, to szczury omijają z daleka.. Koty za to polują na ptaki, tępią je przez co z kolei te nie wyłapują wszelkiego rodzaju insektów. Gdyby te koty tak łapały szczury, to by nie trzeba było zakładać trutek w piwnicach, a jednak się to robi.

  Wolfram,

  Wyjątkowo pełne stereotypów i przekłamań na niekorzyść kotów a wychwalające psy. Opiekuje się ok. 8 kotami i nie miałem z nimi tyle roboty, co z 1 psem (co prawda to był owczarek niemiecki). Autor nie doświadczył plagi gryzoni pewnie mieszka w bloku na 4 piętrze i świat poznaje w telewizji i internecie. Już widzę jak pudle i pekińczyki łapią szczury.

  Też coś,

  Ja nawet widziałem gry o konfrontacji kotów z psami.

  pixad