PAŹ20

  To nie bajka, ale… skandynawskie zielone dachy

  To nie bajka, ale … skandynawskie zielone dachy

  Źródło: boredpanda.com/grass-roofs-turf-houses-scandinavia Karolina Majchrzak Komentarze (12)

  Jeśli jeszcze nie słyszeliście o skandynawskich zielonych dachach, to najwyższy czas to zmienić - co prawda znaleźć je można również w innych miejscach świata, ale to właśnie na północy naszego kontynentu są najpopularniejsze. A mowa oczywiście o specjalnym podłożu dachowym, na którym dozwolone jest sadzenie roślin, co niesie za sobą oczywiste zalety. Jakie? Taki dach może być miejscem wypoczynku, tłumi hałasy, zapobiega utracie ciepła w zimie, chroni przed nagrzewaniem w lecie, filtruje zanieczyszczenia z powietrza i produkuje tlen, a do tego pięknie wygląda. Zobaczcie sami:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  xyz,

  teraz to juz tylko atrakcja turystyczna, nikt juz na stale w takich domkach nie mieszka, ewentualnie jako budynek gospodarczy albo domek letniskowy. Widziałem wiele razy na zywo bo tam pracowalem. Mi to przypomina Shire z Tolkiena :)

  stopHarpNWO,

  jesteście złośliwi, a ty "adas" pewnie pokoleniowo z lepianki wyszedłeś?

  efka,

  urokliwe miejsca ;budzi się ciekawość ale jednocześnie szacunek do ludzi mieszkających w tym mało przyjaznym świecie. Chciałabym tam pobyć ,zobaczyć ,pouczestniczyć w ich powszednim dniu ,zrozumieć egzystencję i zdaję sobie sprawę ,żę to nimożliwe bo najpierw trzeba byłby zmienić mentalność własną.

  ruski,

  te dachy są tak samo głupie ja ta cała nacja... wiem bo tu pracuje... pomijając już cenę tego "cudeńka"

  anka,

  myszy szybciej wchodzą do domu

  pixad