MAR16

  Tych zawodów AI na pewno nam nie zabierze

  Tych zawodów AI na pewno nam nie zabierze

  Źródło: pixabay.com Karolina Majchrzak Komentarze (42)

  Spójrzmy prawdzie prosto w oczy - sztuczna inteligencja rozwija się w tak zastraszającym tempie, że nawet najwięksi giganci rynku technologicznego i naukowego zaczynają się jej obawiać, więc coś z pewnością jest na rzeczy. Oczywiście większość z nas pewnie nie dożyje czasów, w których codzienność będzie wyglądała jak w filmach sci-fi, ale powoli zaczynamy już doświadczać jej ekspansji, bo np. zabiera nam niektóre stanowiska pracy. Dla pocieszenia warto jednak zaznaczyć, że są zawody, w których możemy czuć się bezpiecznie - tych AI na pewno nam nie odbierze:

  Zobacz najnowsze galerie

  Podziel się z innymi


  Ostatnie newsy

  Tagi

  Komentarze

   

  nik,

  czyli znowu tylko kurwy i złodzieje mogą spać spokojnie, (ksiądz i psycholog dla tępych)

  jj,

  AI powinno przejąć sądy chociażby wydawało wyroki zgodnie ze ścisłymi normami

  Nikuniku,

  Projektanci i krawcy - nie byłbym tego taki pewien. Takie projekty już są wdrażane. Psychologowie i inni lekarze? IBM Watson już ma to obcykane. Z muzyką też da sobie radę. Wymyślenie historii ( pisarze ) może stanowić wyzwanie przez najbliższe lata. Może powieści na miarę Włady Pierścieni nie stworzy, ale to nie znaczy że nie będzie w stanie napisać opowiadania bazującego na wzorcach. Redagowanie newsów? To w tej chwili nie stanowi kłopotu. Po tym co wprowadzają różne kraje, to chciałbym aby AI nigdy nie zostało użyte jako "pomoc policyjna". Niestety wszystko wskazuje na to, że takie zadanie jest bardzo proste do wykonania. Jest po prostu kosztowne. Sędziowie i wydawanie spraw? Są systemy AI podejmowania decyzji i rozpoznawania czy człowiek mówi prawdę. Jakby tylko dało się takie rozwiązanie sprzedać, to w ciągu najbliższych lat powstałby do tego gotowy system. Artystów malarzy normalny człowiek nie rozumie, a co dopiero AI. Ok, to zadanie jest trudne. Sport nie miałby sensu gdyby wykorzystywać tam roboty napędzane sztuczną inteligencją. Oczywiście AI nie ma poczucia duchowości i raczej nigdy go nie rozwinie. Z tych 10 zawodów przedstawionych przez Was sens mają jedynie 3.

  YYYYYY.... jakoś nie tak,

  Pisarze - AI napisało scenariusz i było to średnie ale dało się obejrzeć, po latach treningu nauczyłoby się adaptować do potrzeb rynku i tworzyć bardziej "poczytne" druki Projektanci i krawcy - baza regół szycia i składania, do tego AI "malujący obrazy" Psychologowie - dobry psycholog to doskonały obserwator wyposarzony w wiedze o ludzkiej psychice, obserwacja przez maszyny może być z czasem lepsza od ludzkiej Lekarze - od wielu nastu lat działa w stanach system spomagający pielęgniarki na porodówce zastępującąy "szybką konsultacje" z lekarzem... to co mogą systemy expertowe dziś.... Muzycy - AI komponuje muzykę, jeśli Disco się sprzedaje to AI nie jest gorszy Policjanci - czego nie, pancerny robot strzegący prawa... to już się zaczyna dziać Sędziowie - w usa jest AI który lepiej typuje wyroki od żywego sędziego Artyści malarze - ależ oczywiście AI "malują" fotoszopują itd Sportowcy - pomyślcie o nowym wymiarze sportu, to już się dzieje - konkurencje robotów (w sumie ich twórców) nikt nie powiedział że maszyny nie mogą ulepszać maszyn. Klerycy - w pewnym stopniu na pewno - tam np gdzie ich rola pokrywa się z psychologiem, prace administracyjne (jest ich na prawdę dużo) i wiele innych aspektów

  Czyżby,

  Mogę się zgodzić tylko z małym zagrożeniem dla grupy artystów i twórców. Oczywiście AI również będzie mogła tworzyć, ale będzie to twórczość AI, a nie człowieka, a tak długo, jak długo będą istnieć ludzie, będzie określone zapotrzebowanie na twórczość innych ludzi. W pierwszej kolejności zastąpieni zostaną prawnicy i sędziowie, chyba, że ich lobby jest tak silne, że pokona zapędy największych korporacji - ja w to wątpię.

  pixad