Gry gwarantem sprawności umysłowej u starszych osób?

Sport to zdrowie! To nieco zużyte już hasło wciąż jest bardzo chętnie wygłaszane przez różnych specjalistów przypominających nam, że aktywność fizyczna jest dobra nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Co jednak mają robić osoby starsze, którym ruch mógłby przynieść więcej szkody, niż pożytku?

Sport to zdrowie! To nieco zużyte już hasło wciąż jest bardzo chętnie wygłaszane przez różnych specjalistów przypominających nam, że aktywność fizyczna jest dobra nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Co jednak mają robić osoby starsze, którym ruch mógłby przynieść więcej szkody, niż pożytku? Odpowiedź jest prosta - grać w gry!

Jeśli przegapiliście Dzień Babci i Dziadka, a nadal macie ochotę kupić swemu krewnemu jakiś prezent, to czym prędzej pobiegnijcie do sklepu po... konsolę! Jak bowiem coraz częściej zauważają sami lekarze, gry komputerowe bardzo dobrze pomagają starszym osobom zachować pełną sprawność umysłową.

Ludzie w podeszłym wieku spędzający czas przy wirtualnych formach rozrywki cieszą się przeważnie zauważalnie większą przytomnością umysłu i pamięcią, niż ich rówieśnicy stroniący od gier.
 
Bardzo sympatycznym przykładem tej teorii jest pewna 86-latka, która swój wolny czas spędza na grze z wnukami w... GTA :)