GlassUp - odpowiednik Google Glass w akcji

GlassUp są uważane za największego rywala Google Glass, nie tylko ze względu na niską cenę, ale również na fakt, iż już trafiły do przedsprzedaży. Projekt rozszerzających rzeczywistość szkiełek, powstał na serwisie Indiegogo, gdzie można było wesprzeć go funduszami. 

GlassUp są uważane za największego rywala Google Glass, nie tylko ze względu na niską cenę, ale również na fakt, iż już trafiły do przedsprzedaży. Projekt rozszerzających rzeczywistość szkiełek, powstał na Indiegogo, gdzie można było go wesprzeć funduszami.

Inżynierowie GlassUp zaprojektowali i przygotowali gadżet w ten sposób, by był wyjątkowo użyteczny, a przede wszystkim przystępny cenowo. I udało się tego dokonać, bowiem cena podstawowej wersji w przedsprzedaży kształtuje się na poziomie 299 dolarów.

Ważący 65 gram gadżet można sparować ze smartfonem, wyposażonym w Androida lub iOS, za pomocą Bluetootha, dzięki temu powiadomienia będą wyświetlały się nam zawsze bezpośrednio przed oczami, na wyświetlaczu o rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

GlassUp zawiera także kompas, akcelerometr, czujnik światła i wysokościomierz, ale nie znajdziemy w nim GPS-a, gdyż korzysta on z tego wbudowanego w nasz smartfon. Istnieje jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie wersja tych szkieł, która będzie dostępna za 499 dolarów. Prezentację okularów możecie zobaczyć na poniższym filmie.