OLED Table Lamp - rewolucyjne oświetlenie

LG posiada już w swojej ofercie jedne z pierwszych smartfonów na świecie wykorzystujące zakrzywiony panel OLED oraz telewizory wykorzystujące tego typu wyświetlacze, tym razem koreański producent znalazł jednak zupełnie odmienne zastosowanie dla tej technologii i podczas targów Light+Building show...

LG posiada już w swojej ofercie jedne z pierwszych smartfonów na świecie wykorzystujące zakrzywiony panel OLED oraz telewizory robiące użytek z tego typu wyświetlaczy, tym razem koreański producent znalazł jednak zupełnie odmienne zastosowanie dla tej technologii i podczas targów Light+Building show, które właśnie odbywają się we Frankfurcie, zaprezentował produkt o nazwie OLED Table Lamp.

Mamy tu do czynienia z pierwszą lampą, w której jako źródło światła zastosowano zakrzywiony panel OLED. Charakteryzuje się ona dość nietypowym designem, a pochwalić może się także możliwością kontroli za pomocą smartfona czy tabletu z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dzięki naszemu urządzeniu mobilnemu możemy zdalnie zmienić tryb świecenia, np. na „filmowy”, „relaksacyjny” czy „senny”, w którym światło jest powoli przygaszane.

Producent nie ujawnił jeszcze, kiedy ta oryginalna lampa trafi do sprzedaży i jaka będzie jej cena.