UFO i potworny ból głowy na Sumatrze

Naukowcy wzięli pod lupę tajemnicze zjawisko, które wystąpiło 16 i 17 kwietnia bieżącego roku na indonezyjskiej Sumatrze. Otóż wiele ludzi, w tych dniach, widziało na niebie dziwne obiekty, przypominające statki obcych. UFO pojawiło się w pięciu różnych miejscach wyspy, a w chwili jego przybycia, obserwatorzy odczuwali potworny ból głowy...

Naukowcy wzięli pod lupę tajemnicze zjawisko, które wystąpiło 16 i 17 kwietnia bieżącego roku na indonezyjskiej Sumatrze. Otóż wiele ludzi, w tych dniach, widziało na niebie dziwne obiekty, przypominające statki obcych. UFO pojawiło się w pięciu różnych miejscach wyspy, a w chwili jego przybycia, obserwatorzy odczuwali potworny ból głowy.

To właśnie ten fakt bardzo zaintrygował naukowców, którzy postanowili przeprowadzić wizje lokalne w miejscach obserwacji obiektów, określanych przez świadków jako dyski wykonane z metalu. Badacze, na podstawie zebranych danych, ustalili trajektorię lotu UFO. Pierwszym miastem, które odwiedziły błyszczące obiekty był Simpang, a miało to miejsce 16 kwietnia o godzinie 23:15 czasu lokalnego.

Masowe bóle głowy wystąpiły 3 minuty później w Muarasabak i w innych miastach, na przestrzeni kolejnych 40 minut. UFO musiało krążyć nad Sumatrą, gdyż w niektórych miastach ludzie aż dwukrotnie odczuwali ból głowy. Koniec obserwacji nastąpił w okolicach Rumah Julu, więc badacze uważają, że obiekty odleciały w kierunku oceanu.

W trakcie śledztwa pojawiły się również bardzo niepokojące informacje o tym, że nagłym i silnym bólom głowy towarzyszyły także ataki paniki, które mogły doprowadzić do kilku samobójstw. Niestety ufologom nie udało się wyjaśnić, czym były, skąd pochodziły i co emitowały widziane tamtej nocy tajemnicze obiekty.