W Rosji już każdy może posiadać broń palną

Od wczoraj wszyscy Rosjanie mogą legalnie wejść w posiadanie broni palnej na ostrą amunicję. Rząd Rosji właśnie zmodyfikował dotychczasowe przepisy odnośnie samoobrony swoich obywateli przebywających na terenie kraju. Teraz każdy będzie mógł odbyć szkolenie i zakupić dowolną ilość broni...

Od wczoraj wszyscy Rosjanie mogą legalnie wejść w posiadanie broni palnej na ostrą amunicję. Rząd Rosji właśnie zmodyfikował dotychczasowe przepisy odnośnie samoobrony swoich obywateli przebywających na terenie kraju. Teraz każdy będzie mógł odbyć szkolenie i zakupić dowolną ilość broni.

Do tej pory tego typu środki obrony osobistej i ochrony mienia miało ograniczone grono mieszkańców Rosji, ponieważ władze podchodziły w bardzo rygorystyczny sposób do metod wydawania pozwoleń.

W większości przypadków na pozytywnie rozpatrzenie wniosków mieli tylko licencjonowani myśliwi lub osoby zawodowo zajmujące się strzelectwem sportowym. Pozostali musieli zadowolić się pistolety na gumowe kule.

Teraz jednak zabawki wylądują w kącie i zastąpione zostaną prawdziwą, niebezpieczną bronią, podobnie jak ma to miejsce od dawna w USA.